UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 24.11.2019 R.

23/11/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W naszej parafii trwa peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II,

dzisiaj po każdej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii

jutro – poniedziałek

- 9.30 Msza św. dla społeczności szkolnej i wszystkich chętnych

- 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie relikwii

2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego.

3. Do soboty po Mszy św. o godz. 17.00 – za zmarłych Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami.

4. W przyszłą niedzielę (1.XII) w naszej parafii będziemy gościć Pauliński Klerycki Zespół wokalno-instrumentalny VOX EREMI – klerycy będą grać na każdej Mszy św. a po niej dadzą krótki koncert. Po koncercie będzie można nabyć płyty z utworami w ich wykonaniu.

5. W niedzielę, 1 grudnia  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgnę do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączę się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjdę na Roraty, w rodzinie podejmiemy wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
w środę 18 grudnia br.

6. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

5. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek o godz. 9.30, w pozostałe dni o godz. 17.00, niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Zofia Rybka (11 rocznica śmierci)

(2) + Roman Kot – od Zakładu Tapicerskiego Marek Kot, koleżanek i kolegów z pracy – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) ++ Zofia i Józef Sarzyńscy i zmarli z rodziny Sarzyńskich

(1) ++ Aniela i Józef Bojda

(2) + Roman Kot – od kuzyna Jerzego z rodziną– poza parafią

Czwartek 17.00

(1) ++ Anna Bojda i Adam Nowak, i zmarli z rodziny

(2) + Roman Kot – od rodziny Jung – poza parafią

Piątek –  17.00

(1) ++ Anna i Franciszek Grzesik

(2) + Roman Kot – od kolegi Marka Grzesika – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i naszej Patronki św. Jadwigi dla ks. Andrzeja – od parafian

(2) O błogosławieństwo Boże dla wszystkich Parafian

7.30: (1) O błogosławieństwo Boże dla syna

(2) + Roman Kot – od sąsiadów z Pogwizdowa – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Wiesława w 70 urodziny

Ogłoszenie społeczne

Wójt Gminy Trzebownisko wraz z CM MEDYK zapraszają na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla wszystkich mieszkańców Gminy powyżej 65 roku życia.

Szczepienie odbywać się będą w CM MEDYK w Jasionce (Jasionka 954 F) we wtorki od godz. 15.30-17.30 i piątki od godz. 11.00-12.30.

Akcja trwa do 30.11.2019 lub do wyczerpania puli szczepień. tel. 17 865 20 92

Katolickie Radio VIA świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji będzie sprawowana dziękczynna msza święta 28 listopada o godz. 18:00 w kościele Św. Rocha w Rzeszowie (transmisja na antenie), a po niej spotkanie jubileuszowe w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Zachęcamy do słuchania diecezjalnej rozgłośni.

Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie obchodzona ipsa die tj. w niedzielę, 8 grudnia br.