Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

06/04/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1.  Dzisiejsza niedziela,  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas -  składam serdeczne podziękowanie Paniom, które są zaangażowane w działalność naszej parafialnej Caritas. Wam drodzy Parafianie dziękuje za wsparcie różnego rodzaju inicjatyw organizowanych przez Caritas – Bóg Zapłać!

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj 7 dzień miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.30 Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

2. Jutro:

- Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – zachęcam do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego – deklaracje będzie można złożyć na Mszy św.

- 8 dzień miesiąca, Po Mszy św. Nowenna do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

3. W niedzielę 14 kwietnia obchodzimy Narodowe Święto Chrztu Polski – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcam do wywieszeniu flagi państwowej.

4. Niedziela:

Czwartek – 18.00:

(1) ++ Katarzyna i Jan Nędza

(2) + Jerzy Mendak – od Ireny i Juliana Wolanik – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Michno – od Elżbiety i Mariana Panek – poza parafią – początek

(4) + Andrzej Michno – od Zofii Dudek z rodziną – poza parafią

(5) + Andrzej Michno – od brata Stanisława i Renaty Michno z rodziną – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od rodziny Śnieżek – poza parafią

(7) + Andrzej Michno – od Iwony i Andrzeja Dec – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) ++ Bolesław Nędza i Stanisław Piekło

(2) + Jerzy Mendak – od rodziny Drzał i Frej – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Michno – od Zofii Baran – poza parafią

(4) + Andrzej Michno – od  koledzy Mateusza z Hydro Gaz Kop – poza parafią

(5) + Andrzej Michno – od Ryszarda Jakubowskiego z rodziną – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od Wójt Gminy i pracownicy Referatu Usług Komunalnych w Czarnej – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Stanisław Jakubiec (6 rocznica śmierci)

(2) + Jerzy Mendak – od Józef Piekło – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Michno – od Anety i Dariusza Kowal z rodziną – poza parafią

(4) + Andrzej Michno – od  Teresy i Leszka Jakubowskich z rodziną – poza parafią

(5) + Andrzej Michno – od Władysławy i Stanisława Kłonickich – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od koleżanki i koledzy syna Mateusza z Gimnazjum – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Aniela, Helena, Wojciech Kozyra i zmarli z rodziny

(2) + Jerzy Mendak – od Anny i Sławomira Gołojuch – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Michno – od Zofii i Ryszarda Kopeć – poza parafią

(4) + Andrzej Michno – od  Renaty i Zbigniewa Jastrząb – poza parafią

(5) + Andrzej Michno – od Kazimiery i Ryszarda Panek – poza parafią

10.30: ++ Bronisława (f) i Edward Dubiel

Informacje diecezjalne!

W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych. Rozpoczęcie Mszą św. w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17:00. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 18:30 w sanktuarium MB Rzeszowskiej odbędzie się wieczór modlitwy (Msza św. i Droga Światła) dla osób cierpiących po starcie dziecka organizowany przez Diakonię Życia.

Z okazji setnej rocznicy śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa dedykowana osobie i nauczaniu Świętego. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00 celebracją Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Przewidywane zakończenie około godz. 12.30.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Kurs odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (Wyższe Seminarium Duchowne) przy ul. Witolda 11 A w Rzeszowie. Kurs jest konieczny do zdobycia uprawnień wymaganych do organizowania wyjazdów parafialnych z dziećmi i młodzieżą. W kursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Zapisy i informacje  pod linkiem: https://tiny.pl/dt6wt

Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor. W planie: konferencja, Msza św. i modlitwy o uzdrowienie.

W Rzeszowie odbędzie się Ogólnopolskie Otwarte Spotkanie Wojowników Maryi

W imieniu Moderatora Ruchu Wojownicy Maryi wraz z Kapłanami WM oraz całej Rady Koordynatorów – zapraszamy wszystkich mężczyzn w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. do Rzeszowa, do parafii katedralnej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie rozpoczniemy drugie w tym nowym roku formacyjnym spotkanie Wojowników Maryi. Z uwagi na temat spotkania zachęcamy wszystkich ojców (oczywiście, kto będzie mógł i ma możliwość), aby na to spotkanie zabrać swojego syna/synów, do czego gorąco zachęcamy!

Plan spotkania:

9:15 – Zbiórka na Rynku w Rzeszowie,

9:30 – Procesja różańcowa do Katedry Rzeszowskiej,

10:50 – Świadectwo,

11:30 – Msza Święta pod przewodnictwem bp Jana Wątroby, biskupa rzeszowskiego,

13:00 – Konferencja ks. Dominika Chmielewskiego,

13:45 – Przerwa,

15:30 – Koronka, Adoracja Najświętszego Sakramentu,

16:15 – Zakończenie spotkania.

W obliczu wielu zagrożeń, jakie dotykają naszą Ojczyznę, małżeństwa, rodziny, dzieci, jest potrzeba pilnego działania, tu i teraz, przede wszystkim ze strony nas mężczyzn. Spotkajmy się razem w dniu 20 kwietnia, aby dać świadectwo gotowości do walki o naszą Wiarę, Kościół, Ojczyznę i o nasze rodziny.

To niebywała okazja, aby móc wspólnie błagać Wszechmocnego Boga w Trójcy Świętej Jedynego, przez wstawiennictwo naszej Matki Maryi o wszelkie Łaski dla naszej Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do uczestnictwa w tym spotkaniu!

DO ZOBACZENIA W RZESZOWIE! Organizatorzy