Oaza

oaza_logo

„Kochani Oazowicze! Jako biskup Krakowa starałem się wspierać Was swoją obecnością, a jako Biskup Rzymu nieustannie jestem z Wami w moich modlitwach i serdecznych myślach. Niech umiłowanie Eucharystii i Biblii zawsze rzuca Boże światło na drogi Waszego życia. Bogu dziękuję za ten ruch, który przynosi tyle błogosławionych owoców w sercach młodzieży w minionych trudnych latach, a i dzisiaj stanowi potężne środowisko duchowego rozwoju młodzieży i rodzin.”

/Jan Paweł II, Kraków- Błonia, 18. 08. 2002/

Kilka słów o Nas…

Oaza Dzieci Bożych to jedna z grup formacyjnych Ruchu Światło- Życie, którego założycielem jest błogosławiony ks. Franciszek Blachnicki. W nasze Parafii na spotkania uczęszcza około 20 dzieci w wieku 7- 13 lat. Nad grupą opiekę sprawuje animatorka Daria. Wsparcie duchowe oraz muzyczne naszej oazie daje również Siostra Ewa. Spotkania Oazy Dzieci Bożych rozpoczynamy w każdą sobotę o godzinie 16.00, a kończymy Eucharystią. W naszym stałym planie zawarty jest również Namiot Spotkania, Spotkania w grupach oraz zabawy, a wszystko to łączy śpiew.

Historia naszej Oazy

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu, jednakże dokładnej daty powstania Ruchu światło- Życie przy naszej Parafii nie jesteśmy w stanie podać z prostego powodu- wtedy jeszcze ptaszki o nas nie ćwierkały. Na samym początku nasi rodzice uczęszczali do Grupy Oazowej w Parafii Stobierna. Losy naszej Oazy toczyły się różnie. Opiekowali się nami animatorka Beata, Magdalena.

Cel naszej Oazy

Głównym celem naszej działalności jest wspólna modlitwa i uczestnictwo w życiu Parafii. Na naszych spotkaniach śpiewamy, modlimy się, bawimy się, rozwijamy naszą formację i pogłębiamy wiarę. Odkrywamy radość bycia z Chrystusem i bycia dla drugiego człowieka.

Motto naszej Oazy:

„Używać wiary, a nie rozumu, podejmować wyzwania większe niż wyliczone przez nas możliwości.” Ks. Franciszek Blachnicki

Nasze działania

- udział w wakacyjnych Rekolekcjach Oazowych

- przygotowujemy adoracje Krzyża i Najświętszego Sakramentu oraz adoracje adwentowe

- pielgrzymujemy pieszo do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku

- co roku przygotowujemy najdłuższą palmę na Niedzielę Palmową (nasz rekord to 2m)

- w okresie Świąt Bożego Narodzenia kolędując niesiemy dobrą nowinę mieszkańcom Wólki

- uczestniczymy w czuwaniach modlitewnych organizowanych przez Oazę Diecezji Rzeszowskiej

- organizujemy ogniska integracyjne

- organizujemy Agape.

Jesteśmy otwarci na nowych ludzi, jeśli więc chcesz się z nami modlić, sławić Pana śpiewem oraz spędzić wiele pogodnych wieczorków- przyjdź, a nie pożałujesz.

Czekamy właśnie na Ciebie!

Co może człowiek zdziałać sam?

Nie widzisz potrzeby dawania czegoś z siebie?

Swoją obecnością możesz ubogacić innych, pogłębiać swoją wiarę widząc jak inni czerpią z niej radość. Z pewnością nie będzie to dla Ciebie zmarnowany czas!