Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

30/03/2024 Ogłoszenia parafialne

Drogie Parafianki i Drodzy  Parafianie,

Szanowni Goście!

Zgłębiając wciąż na nowo nieskończone Miłosierdzie Boga, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy , kto w Niego wieży nie zginął ale miał życie wieczne (J 3, 16) i radując się uczestnictwem w tym niepojętym misterium Bożej Miłości, pragnę życzyć obfitości darów paschalnych na Święta i kolejne dni, i miesiące roku, które będą przynosić nam kolejne zadania do realizacji i stawiać wyzwania, które dadzą nam okazję do tego, byśmy zaświadczyli o naszej wzajemnej miłości i solidarności.

Niech Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, Odkupiciel człowieka, nieustannie błogosławi wszystkim Wam, a Maryja niech wyprasza potrzebne łaski, byśmy sprostali zadaniu głoszenia Dobrej Nowiny i wezwaniu do niesienia świadectwa Miłości.

Z darem modlitwy  ks. Andrzej

Ogłoszenia duszpasterskie !

1.  W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. Do soboty (6 kwietnia) codziennie o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego

4. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia na dobre przeżycie Triduum Paschalnego:

- dziękuję: Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritas Parafialnej, Chórowi, Scholi i Oazie – wszystkim którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

- dziękuję; Strażakom (Druhnom i Druhom) – za służbę przy Bożym Grobie

- dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu:

Dziękuję za ofiarną pracę.

- dziękuję Pani Beacie Pastwińskiej za kompozycje kwiatowe

- dziękuję Wam wszystkim Drodzy Parafianie za piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W piątek 5 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami – po Mszy św. spotkanie z kandydatami i rodzicami

7. W przyszłą niedzielę 7 dzień miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.30 Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

8. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św.  Franciszka i Hiacynty

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

9. Druga Niedziela Wielkanocna, (7 kwietnia),  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas -   składka przeznaczona na Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

10. Msze św. w tygodniu:  poniedziałek – 7.30, 10,30, 12.30; wtorek – sobota 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 7.30:

(1) ++ Zofia Walat (5 rocznica śmierci), Jadwiga i Franciszek Ożóg

(3) + Jerzy Mendak – od Andrzeja Walat – poza parafią

(4) + Andrzej Michno – od Zofii Jastrząb z rodziną – poza parafią

(5) + Andrzej Michno – od Renaty i Mariusza Obara z rodziną – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od Janiny Kokoszka z rodziną – poza parafią

10.30; Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Róży św. Faustyny i za zmarłe Siostry

12.30; Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla rodziny Czaja

(1) ++ Aniela i Jan Jastrząb

(3) + Jerzy Mendak – od Marty Szpunar z rodziną – poza parafią