-
Stowarzyszenie Jadwiżanie
-
▪ Piknik Rodzinny „Z wizytą u Baby Jagi”
W sobotę 04. 06. 2011 roku o godz. 17.00 dla dzieci przedszkolnych ( 3, 4, 5 i 6 latki ) oraz dzieci w młodszym wieku szkolnym wraz z rodzicami Stowarzyszenie zorganizowało piknik rodzinny „Z wizytą u Baby Jagi”.
Miejsce pikniku: pod „Grzybkiem” obok Domu Ludowego oraz w Domu Ludowym
W programie:
- teatrzyk „Jaś i Małgosia” w wykonaniu dzieci szkolnych
- malowanie chatki Baby Jagi
- pieczenie piernikowych ciasteczek
- gry i zabawy integracyjne, trampolina
– poczęstunek▪ Piknik Rodzinny „Pod Grzybkiem”
W niedzielę dniu 17.06.2012 w godz. od 16.00 do 20.00 Stowarzyszenie zorganizowało piknik rodzinny.
W programie atrakcje dla dzieci i młodzieży::
Pod „Grzybkiem”:
- gry i zabawy integracyjne prowadzone przez animatora Jacka
– konkursy
– wirtualny park rozrywkiW Domu Ludowym:
- projekcja filmu „Madagaskar” na dużym ekranie
– turniej szachowyDodatkowe atrakcje: trampolina i przejażdżka bryczką
Organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w formie półkolonii
W okresie wakacyjnym na początku lipca corocznie od 2010 roku Stowarzyszenie organizuje półkolonię dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zaangażowanych w różnych grupach świeckich i wspólnotach kościelnych.
W programie półkolonii organizatorzy przygotowują min.
- zabawy integracyjne prowadzone przez animatora muzycznego, Księży Pijarów itp.
– wycieczki turystyczno-krajoznawcze
– wyjazdy do stadniny koni w Leśnej Woli
– wyjazdy na basen
– turnieje rowerowe na terenie miasteczka ruchu drogowego przygotowanym przez WORD w Rzeszowie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie
– pokazy udzielania pierwszej pomocy przygotowanym przez Instruktorów Ratownictwa Drogowego PZM w Rzeszowie
– rajdy rowerowe
– zajęcia w parku linowymInicjowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin
▪ 14. 05. 2011 roku Stowarzyszenie współorganizowało GMINNY BIEG w ramach ogólnopolskiej Akcji POLSKA BIEGA w Wólce Podleśnej o godz. 15.00. Trasa biegu ( 4 km.) rozpoczęła się od placu przy plebanii Kościoła Parafialnego, wiodła drogą gminną i polną do mety przy Domu Ludowym. Zapisy do biegu oraz odbiór pakietów startowych uczestników biegu odbywały się od 14. 00 do 15.00 na parkingu przykościelnym.
Bieg dzieci w wieku od 5 – 7 lat na 200m o godz. 16. 30 oraz bieg zaproszonych gości odbył się na boisku sportowym.
Biegowi towarzyszyły nieodpłatnie atrakcje dla dzieci: min. zjeżdżalnia, kula sferyczna, salonik gier, konkursy i zabawy, dyskoteka dla dzieci i młodzieży.
Organizowanie i prowadzenie wszelkich form zajęć pozalekcyjnych zaspokajających różne potrzeby dzieci, młodzieży oraz ich rodzin;
▪ Organizacja warsztatów plastycznych „Anioły są wśród nas”. Dzieci i młodzież pod kierunkiem garncarza i plastyków tworzyły anioły z gliny, masy solnej, gipsu, makaronu, ciasta, papieru. Powstały również anioły malowane, rysowane, haftowane. Tygodniowe zajęcia plastyczne zakończyły się spotkaniem integracyjnym połączonym z wystawą aniołów i montażem słowno – muzycznym „Anioły są wśród nas” w wykonaniu uczestników warsztatów. Gościem honorowym w imieniu J. E. Bpa Kazimierza Górnego był kanclerz Kurii Rzeszowskiej Ks. Jan Szczupak.
Ponadto Stowarzyszenie wzięło udział w opracowaniu i realizacji programu „Bezpieczna i przyjazna gmina” /projekt otrzymał II miejsce w Polsce/ w ramach ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Budujemy miasteczka Ruchu Drogowego” zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od września do grudnia zrealizowano: dwie akcje rozpowszechniające światełka odblaskowe wśród dzieci, dwie tematyczne imprezy plenerowe w Zaczerniu i w Wólce Podleśnej, trzy konkursy plastyczne o tematyce komunikacyjnej oraz warsztaty połączone z gminnym rajdem rowerowym. Program pn. „Bezpieczna i przyjazna gmina” obejmował również zakup: dwóch torów rowerowych, dwóch symulatorów jazdy do saloniku pn. „Wirtualny uczestnik ruchu drogowego” oraz nową nawierzchnię asfaltową na terenie miasteczka ruchu drogowego w Wólce Podleśnej. Koszt projektu 50 000 zł.