Stowarzyszenie Jadwiżanie

Podejmowanie działalności edukacyjnej wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin –

▪  Organizacja szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W związku z chęcią  promowania podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w swoim środowisku lokalnym  Stowarzyszenie ”JADWIŻANIE” zorganizowało we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie szkolenie  z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzili członkowie Polskiego Związku Motorowego  w Rzeszowie. Spotkanie miało miejsce w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej 08. 05. 2009 roku.  Czas trwania – 4 godziny dydaktyczne. W szkoleniu wzięło udział 116 członków społeczności lokalnej  w tym dzieci, młodzież  i dorośli.

Organizacja eliminacji powiatowych do ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

19 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół gimnazjalnych. W Turnieju udział wzięło 8 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu rzeszowskiego.

Współorganizatorami Turnieju byli: Starosta Powiatu Rzeszowskiego, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Rywalizacja składała się z 2 części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym, znajomości znaków drogowych i zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Po rozwiązaniu testu każdy uczestnik turnieju przystąpił do części praktycznej, polegającej na przejechaniu rowerem przez miasteczko ruchu drogowego i pokonaniu toru przeszkód.

Organizowanie konkursów połączonych z kultywowaniem tradycji narodowej,

kulturowej i pielęgnowaniem polskości

Organizacja konkursu plastycznego „Św. Jadwiga Królowa w oczach dziecka”.

06.06.2009 roku  w Domu Ludowym  w Wólce Podleśnej członkowie Stowarzyszenia zorganizowali konkurs plastyczny pt: „Św. Jadwiga Królowa w oczach dziecka”. Prace nagrodzone i wyróżnione zostały zaprezentowane w formie wystawy pokonkursowej w dniu 08.06.2009 w Kościele Parafialnym p/w Św. Jadwigi Królowej w Wólce Podleśnej podczas uroczystości odpustowej. Uczestnicy konkursu mieli możliwość poznania postaci Królowej Jadwigi poprzez wysłuchanie legend przygotowanych i przeczytanych przez członków Stowarzyszenia.

Konkurs sponsorowali min.: Starosta Rzeszowski, Hurtownia zabawek „Misiek”,  Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”.

Organizowanie zajęć rekreacyjno – sportowych

W ramach promocji kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży Stowarzyszenie prowadziło:

-  Aerobic w sezonie zimowym

Strony: 1 2 3 4