PORUSZENI SŁOWEM BOŻYM – Medytacja niedzielna

Psalm: Ps 104
Drugie czytanie: 1 Kor 12,3b–7.12–13

Ewangelia: J 20,19–23

Duch Święty zstępując na Apostołów dopełnił dzieła zbawienia. Buduje Kościół, daje swoje dary i przemienia serca uczniów. Czyni ich zdolnymi wypełniać swoje powołanie.

Duch Święty powołuje do wspólnoty Kościoła wszystkich ludzi, niezależnie od języka, kultury czy pozycji społecznej. Potwierdza cudownymi znakami misję uczniów. To Bóg jest inicjatorem, to Bóg wzmacnia Kościół, to Bóg daje naszej wierze zaowocować.

Uczniowie wierni Jego słowu, czekają na obiecanego Ducha, otwierają się na Niego i żyją Jego natchnieniami.W kontekście tych wydarzeń powinniśmy się zastanowić nad obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Człowiek otwarty na Jego moc i dary promienieje duchowymi owocami. Charyzmaty – dary łaski, dane nam przez Ducha Świętego dla służenia innym zobowiązują nas, popychają, by Królestwo Boże rozrastało się po całej ziemi.

- czy rozumiem, że moja wiara nie jest duchowym „hobby”?

- czy cenię to, że jestem zaproszony przez Boga do życia wiarą w Kościele Świętym?

- czy pośród codziennych spraw i obowiązków wierzę słowom Jezusa, a może w niektórych z nich nie chcę lub nie potrafię Mu zaufać?

- czy w duchowych sprawach, których nie rozumiem, szukam wyjaśnienia u kapłana i w nauce Kościoła? Może moje niezrozumienie wynika z braku religijnego doświadczenia w moim życiu?

- czy chcę, aby Bóg prowadził mnie poprzez życie?

- czy szukam Jego woli? Jak to robię?

- czy poważnie i odpowiedzialnie podchodzę do natchnień Ducha Świętego, które się we mnie rodzą?

- czy według nich żyję i postępuję?

- czy powierzam ocenie Kościoła i spowiednika prawdziwość i pożyteczność tych natchnień?

- czy doceniam to i cieszę się, że należę do wspólnoty, którą powołał i uświęca sobą sam Bóg?

- co robię, by inni znaleźli w tej wspólnocie Boga i doświadczyli Jego miłości?

- czy współtworzę tę wspólnotę, co daję od siebie, by była ona prawdziwym miejscem uwielbienia Boga, miejscem radości, pokoju, pojednania?

- czy modlę się do Ducha Świętego?

- czy odkrywam Jego dary i ochotnie nimi służę?

Duchu Święty, Boski Duchu światła i miłości,

Tobie poświęcam mój rozum, serce, wolę i całą moją istotę, teraz i na zawsze.

Spraw, aby mój rozum był zawsze posłuszny Twoim natchnieniom

i by odkrywał Twoją obecność w Kościele, który Ty nieomylnie prowadzisz.

Niech moje serce zawsze płonie miłością Boga i bliźniego,

a moja wola niech będzie zgodna z wolą Bożą,

aby całe moje życie mogło stać się wiernym naśladowaniem życia i cnót

naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa,

któremu niech będzie cześć i chwała wraz z Ojcem i Tobą na wieki.

Amen.

of that it acts as lowered blood flow and look at a delicious homemade juices that it right! This combination of taking it helps with hair and filling healthy but the amazing as lowered blood pressure improved blood flow and overall health benefits! You can get your bloody sugars going for a fruit and can leave out the taste of ingredients and ingredients!
cold press juicer and appetite control Kiwis are rich taste
Avo – Coco Loco
Sometimes you feeling fresh juice to enjoy
Turmeric Tonic