ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO 09.06.2019 r.

08/06/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego

2. Wczoraj 8 czerwca obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Królowej. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jan Krzywiński.  W procesji wzięli udział księża z dekanatu Rzeszów-Północ.

Dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w uroczystości odpustowej, dając świadectwo wiary miedzy innymi poprzez liczne przystąpienie do Komunii świętej.

Wdzięczny jestem przedstawicielom grup duszpasterskich za włączenie się w oprawę liturgii Mszy św. Szczególnie dziękuję Chórowi oraz Scholi; LSO; dzieciom  sypiącym kwiaty; tym, którzy nieśli feretrony i chorągwie; panu organiście i panu kościelnemu; pani Elżbiecie za kompozycje kwiatowe w kościele i Nowożeńcom za udział w przystrojeniu kościoła

Dziękuje za udział Pocztom Sztandarowym: OSP w Wólce Podleśnej; Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej

Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

- Wczoraj o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze odbyły się święcenia kapłańskie – pamiętajmy o modlitwie w intencji nowo wyświęconych księży.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana

- w przyszłą niedziele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

4. Czerwiec to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W każdą niedzielę czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00

5. W piątek po Mszy św. św. spotkanie KSM-u – serdecznie zapraszam

6. W czwartek wspominamy św. Antoniego z Padwy – po Mszy św. poświecenie lilii

7. Msze św. w tygodniu: poniedziałek 7.00 i 18.00, pozostałe dni godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

8.  Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 7.00: + ks. Henryk Zachara

18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla osób, które pomagają w potrzebie

(3) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) ++ Sabina i Kazimierz Augustyn

(3) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią – koniec

(1) + Marian Małecki – od żony

(3) + Wiktoria Kopeć – od Marii Kopeć z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Antoni Urban

(2) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Antoniego w dniu urodzin i imienin

(3) + Wiktoria Kopeć – od sąsiadów – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Józef Urban

(3) + Wiktoria Kopeć – od szafarzy Komunii św. – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + ks. Ryszard Dołek (3 rocznica śmierci)

(3) + Wiktoria Kopeć – od Wiesława Grzesika – poza parafią

7.30: (1) + Joanna – z okazji urodzin

(2) + Damian Pszczółkowski – od  uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Wiktoria Kopeć – od Stefana Lecha z rodziną – poza parafią

16.00: + Marian Gancarz

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba powołał do istnienia Fundację Pomagam bo Kocham im. bł ks. Władysława Findysza, która ma za zadanie wspieranie osób uzależnionych, współuzależnionych i ich rodzin w wychodzeniu z ich trudnej sytuacji życiowej. Siedziba Fundacji mieści się w budynku Kurii Diecezjalnej w pokoju 23 (poddasze), gdzie swój dyżur pełni również w poniedziałki Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Odpowiedzialnym za Fundację został mianowany ks. Grzegorz Kot. Dla chcących wesprzeć to dzieło podajemy nr konta: 43 1140 2004 0000 3702 7858 4119.

Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2019, który odbędzie się w Boże Ciało 20 czerwca 2019 r. w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie. Organizator przewiduje dodatkowe kursy MPK w okolice placu koncertowego. Szczegóły na stronie internetowej: jednegoserca.pl.

W dniach 21-22 czerwca 2019 r. odbędzie się 7 finał Festiwalu Wiary pod hasłem: Miłosierni mocą Ducha Bożego. W piątek w parafii św. Judy Tadeusza o godz. 20:00 Teatr Przedmieście wystawi spektakl „PODRÓŻ” o Józefie Egipskim. W sobotę zapraszamy na Halę Podpromie w Rzeszowie (9:00-13:00;  15:00-18:00; 19:00-23:00). Katechezy wygłoszą: Brat Piotr Szaro OFMCap., ks. dr Krzysztof Golas, Dobromir Makowski. O godz. 20:30 Eucharystia. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej. Więcej informacji na www.festiwalwiary.pl

Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą                                o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 13 czerwca odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza Święta, 18.40 adoracja z modlitwą.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na XXII Wieczór Charyzmatyczny, z modlitwą uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała, który odbędzie się w dniu 12 czerwca w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie.