XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 R.

18/11/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterski!

 1. Dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

2. We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne Sióstr Prezentek, których charyzmatem zakonnym jest edukacja dzieci i młodzieży. Siostry Prezentki prowadzą m.in. Liceum i Gimnazjum w Rzeszowie.

3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – na Msze św. zapraszam szczególnie Chórzystów i Scholę.

4. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami. W niedzielę różaniec za zmarłych o godz. 15.30.

5. W piątek FACE TO FACE Z BOGIEM dekanalne spotkanie młodych w parafii Św. Józefa Rzeszów-Staromieście. O godz. 18.00 Msza św., po Adoracja i spotkanie zakończy Agapa. Zachęcam młodzież z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu. W szczególności zaproszenie skierowane jest do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasy II i III Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Zachęcam do zapisania się, do powstającej róży różańcowej

6. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali w naszym kościele w minionym tygodniu – Bóg zapłać za ofiarną pracę!

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Anna Skiba, Łukasz Baran, Renata Litwin, Beata Grzesik, Beata Lech, Bartłomiej Lech, Kamil Lech, Aniela Lech, Maria Kopeć

9. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 422, 407, 414A, 457, 338, 239, 158, 459, 85, 489, 3, 86, 63, 181, 284, 79, 95, 162, 208, 134, 7, 480F, 438/6, 50E, 145B

10. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) + Władysław Pietraszek

(2) + Maria Ożóg – od Anny Gołojuch z rodziną – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Agnieszki i Daniela i ich synów

(2) + Maria Ożóg – od Antoniego Prucnala z rodziną – poza parafią

Środa 17.00

(1) + Franciszek Mendrala, Maria i Józef

(2) + Maria Ożóg – od rodziny Kot – poza parafią

Czwartek  19.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mamy

(2) + Maria Ożóg – od rodziny Pokrzywa i Grzesik – poza parafią

Piątek  17.00

(1) ++ Maria i Edward Szuberla

(2) + Maria Ożóg – od Renaty i Mariusza Obara z rodziną – poza parafią

Sobota 17.00

(1) + Zofia Rybka (9 rocznica śmierci)

(2) + Maria Ożóg – od właścicieli i współpracowników córki Anny z firmy Domex – poza parafią

Niedziela

7.30 (1) ++ Anna i Franciszek Grzesik

(2) + Maria Ożóg – od rodziny Baran i Roberta Lecha z rodziną – poza parafią

10.30 ++ Zofia i Piotr Dziubek

16.00 Za Parafian

 

11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Piotr Krzysztof Golec i Izabella Aleksandra Cisło- zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

 

Informacje diecezjalne

1. DD „Tabor” zaprasza 21 listopada 2017 r. o godz. 19.15 na katechezę audiowizualną: „Przynieść ukojenie po stracie dziecka”. Gościem spotkania będzie: psycholog Ewa Rybka-Oktaba. W czasie katechezy będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Spotkanie odbędzie się w dużej auli budynku C, przy Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25.

2. Diecezjalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu. Zachęcamy do udziału.

3. DD „Tabor” zaprasza na film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Projekcja trzech części filmu odbędzie się o godz. 17.00: 19 listopada (cz. I), 26 listopada (cz. II) i 3 grudnia (cz. III).

4. DD „Tabor”, przy ul. Połonińskiej 25, zaprasza w dniach 15-17 grudnia 2017 r. na rekolekcje pt.: „Z ziemi Egipskiej do ziemi Obiecanej”, którym będzie przewodniczył o. Józef Witko OFM – franciszkanin, znany i ceniony duszpasterz. Pomógł już rzeszom ludzi zagubionych i opętanych w odnalezieniu drogi do Nieba. Zapisy: www.tabor.rzeszow.pl