XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019 r.

16/11/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

do użytku wewnętrznego parafii

1. Dzisiaj 17 listopada Kościół obchodzi Trzeci Światowy Dzień Ubogich.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wypadków

2. Jutro wspomnienie bł. Karoliny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Wszyscy wierni proszeni są o modlitwę w intencji diecezji i jej pasterzy.

3. W czwartek (21 listopada) w naszej parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla księży z dekanatu. O godz. 19.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. za śp. ks. Jana Kalinkę i zmarłych księży którzy pracowali w naszym dekanacie. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy świętej i modlitwy za zmarłych księży.

Szczególnie liczę na obecność:

- Róż różańcowych i wszystkich grup działających w naszej parafii;

- dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami;

- kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami

W czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne Sióstr Prezentek, których charyzmatem zakonnym jest edukacja dzieci i młodzieży. Siostry Prezentki prowadzą m.in. Liceum i Szkołę Podstawową w Rzeszowie.

4. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – pamiętajmy w naszej modlitwie o Chórzystach, Scholi, Panu Eugeniuszu i Panu organiście.

5. W naszej diecezji trwa peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II, jako głównego patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

Do naszej parafii relikwie przybędą w najbliższą sobotę 23 listopada

Program:

- 17.45 – powitanie relikwii,

- 18.00 Msza św.,

- następnie modlitwa różańcowa – poprowadzi Akcja Katolicka

- czuwanie modlitewne poprowadzi KSM

-  21.00 Apel Maryjny z Janem Pawłem II.

- po każdej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii

- 9.30 Msza św. dla społeczności szkolnej i wszystkich chętnych

- 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie relikwii

Zachęcam do składania podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – zostaną one odczytane w czasie różańca.

Wszystkich zapraszam do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego.

7. W tygodniu o godz. 17.00 Msza św., po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami

W niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 za zmarłych Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00, czwartek godz. 19.00; sobota godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Kazimierz Michałek

(2) + Mieczysław Kot (7 dzień po śmierci) – od żony

Wtorek – 17.00

(1) + Edward Lech

(2) + Adam Orzech (1 rocznica śmierci) – od swatów z Pogwizdowa

(1) ++ Anna i Ludwik Chmiel

(2) + Damian Pszczółkowski – od Chóru Parafialnego

Czwartek 19.00

(1) + ks. Jan Kalinka

(2) + Roman Kot – od Zakładu Tapicerskiego Marek Kot, koleżanek i kolegów z pracy – poza parafią

Piątek –  17.00

(1) ++ Aniela i Jan Drupka

Sobota – 18.00

(1) + Roman Kot – od siostrzeńca Grzegorza z rodziną

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Aleksandry w 18 urodziny – od rodziców

10.30:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anety w 40 urodziny – od męża i dzieci

(2) ++ Grażyna i Edward i zmarli z rodziny Pachowicz i Pyc

16.00: + Damian Pszczółkowski (1 rocznica śmierci) – od żony i dzieci

WAŻNE INFORMACJE

Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że  w związki z awarią spalarni, zaplanowana na  19 listopada 2019 r. (wtorek), mobilna zbiórka odpadów problemowych

NIE ODBĘDZIE SIĘ.

Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego zaprasza mieszkańców gminy Trzebownisko do udziału w spotkaniach informacyjno-szkoleniowych organizowanych w ramach projektów: „Instalacja kotłów na paliwo stałe w gospodarstwach domowych – projekt parasolowy” oraz „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.

Na terenie gminy Trzebownisko spotkania odbędą się w terminach:

18.11.2019 r. – Dom Ludowy w Trzebownisku godz. 17.00

27.11.2019r. – Dom Strażaka w Łące godz. 17.00

04.12.2019r. – Dom Kultury w Zaczerniu godz. 17.00

11.12.2019r. – Dom Ludowy ‚PODEDWÓR” w Stobiernej godz. 17.00

Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” zaprasza na wieczór andrzejkowy pt. „Co nam zostało z tych ;lat” z przedwojennymi i powojennymi piosenkami 30 listopada 2019 r. o godz.18.00 na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Informacje na stronie Estrady Rzeszowskiej.