XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021 r.

13/11/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Solidarni z Libanem” – zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym na Bliskim Wschodzie

2. W tygodniu wspominamy:

- środa – św. św. Elżbiety Węgierskiej

- czwartek – bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji

- sobota – św. Rafała Kalinowskiego

3. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

4. W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej diecezji i jej pasterzy.

Po Mszy św. czuwanie modlitewne dla młodzieży poprowadzi KSM – zapraszam młodzież uczącą się i pracująca, kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i VII i wszystkich chętnych.

5. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

Zbiórka do puszek na w/w cel po każdej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i VII – obecność obowiązkowa

8. W przyszłą niedzielę (21 XI) w naszej parafii będziemy gościć Pauliński Klerycki Zespół wokalno-instrumentalny VOX EREMI – klerycy będą grać na każdej Mszy św. a po niej dadzą krótki koncert. Po koncercie będzie można nabyć płyty z utworami w ich wykonaniu.

9. Msze św. w tygodniu – 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

10. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Franciszka i Hiacynty

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek – 17.00;

(1) + Krzysztof Grzesik (4 rocznica śmierci)

(2) + Zofia Litwin – od Mieczysław Litwin z Łukawca – poza parafią

(1) + Antoni i zmarli z rodziny Cisło

(2) + Zofia Litwin – od Małgorzaty i Roberta Woś – poza parafią

(1) ++ Agnieszka i Józef, i zmarli z rodziny Bojda

(2) + Zofia Litwin – od rodziny Małek z Laskowej – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Szymona w 1 urodziny

(2) + Zofia Litwin – od Aliny Nowak z rodziną z Kraczkowej – poza parafią

Piątek – 17.00

(1) + Damian Pszczółkowski (3 rocznica śmierci)

(2) + Zofia Litwin – od koleżanek i kolegów córki Moniki z Auchan Krasne – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) ++ Aniela i Józef Bojda

7.30: (1) Za Parafian

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Łukasza w 40 urodziny

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Renaty i Janusza Kuźniar w 25 rocznicę ślubu

Ogłoszenie społeczne

Sołtys miejscowości Wólka Podleśna informuje, że w dniach od 15 – 16 listopada br., w Domu Ludowym, będzie zbierana IV rata  podatku.

- poniedziałek – 8.30 – 10.30; 14.30 – 16.30

- wtorek – 8.30 – 10.30

Wejście od strony remizy.

W związku z realizacją programu polityki zdrowotnej polegającym na przeprowadzeniu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Trzebownisko w wieku 55 lat i więcej, Wójt Gminy Trzebownisko zachęca mieszkańców Gminy o przystąpienie do bezpłatnego szczepienia przeciwko wirusowi grypy.

Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie.

Informacje diecezjalne!

W ramach Światowego Dnia Młodzieży, duszpasterze diecezjalni zapraszają na „Czuwanie przed Uroczystością Chrystusa Króla” w sobotę, 20 listopada br. o godz. 19.30 do kościoła św. Mikołaja w Rzeszowie.