XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023 r.

11/11/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym,  – zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom z Bliskiego Wschodu.

2. 9 listopada (czwartek) w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej odbył się koncert wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych – Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu.

3. W sobotę 18 dzień miesiąca – Nieustająca Nowenna ku czci św. Jana Pawła II – zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszam.

W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej diecezji i jej pasterzy.

4. W tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

5. Triduum przed Uroczystością Konsekracji naszego kościoła:

- czwartek (16 listopada) w naszej parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla księży z dekanatu Rzeszów-Północ. O godz. 19.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. za śp. ks. Jana Kalinkę i zmarłych księży którzy pracowali w naszym dekanacie. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy świętej i modlitwy za zmarłych księży.

- piątek (17 listopada), o godz. 18.00 Msza św. a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim – poprowadzi Młodzież z naszej parafii.

- sobota (18 listopada) – po Mszy św. modlitwa w intencji całej naszej parafii za przyczyną Błogosławionej Rodziny Ulmów, których relikwie zostaną umieszczone w ołtarzu w czasie jego Konsekracji.

Zapraszam do udziału w Triduum wszystkich parafian.

Szczególnie liczę na obecność:

- Róż różańcowych i wszystkich grup działających w naszej parafii;

- dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami;

- kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami

Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, codziennie przed Mszą św. w sobotę od godz. 17.00 – w sobotę będą inni księża

6. W przyszłą niedzielę:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- 10.30, Konsekracji naszego kościoła.

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

7. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

+ Edward i Urszula Wisz

(1) + Józef Wisz (nr 107) (9 rocznica śmierci)

(2) + Jan Cyrnek – od chrześnicy Pauliny z rodziną – poza parafią

(1) ++ Jadwiga Dziubek i Bronisława (f) Lech

(2) + Jan Cyrnek – od chrześniaka Mirosława z rodziną – poza parafią

Czwartek – 19.30:

(1) + ks. Jan Kalinka

(2) + Jan Cyrnek – od siostrzenicy Mariki z rodziną – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Stanisław Piela

(2) + Jan Cyrnek – od siostrzenicy Joanny z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Jan Grzesik (4 rocznica śmierci) – od mamy

(2) + Jan Cyrnek – od Justyny i Marcina z rodziną – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Władysława (f) i Franciszek (30 rocznica śmierci) Wisz – od dzieci, wnuków i prawnuków

(2) + Jan Cyrnek – od siostrzenicy Magdaleny z rodziną – poza parafią

16.00: + Damian Pszczółkowski (5 rocznica śmierci) – od rodziców i siostry

Informacje diecezjalne!

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę, 19 listopada br., o godz. 15.30 w rzeszowskim kinie „Zorza” odbędzie się projekcja filmu pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”.

Informacja Sołtysa

Sołtys wsi Wólka Podleśna informuje, że IV rata podatku rolnego i nieruchomości będzie zbierana w dniach:

- 13.11.2023 r. (poniedziałek) w godz. 8.00-10.30

- 14.11.2023 r. (wtorek) w godz. 8.00-10.30

w budynku Domu Ludowego (remiza).

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Trzebownisku, zaprasza wszystkich strażaków oraz ich rodziny na Mszę św. wspominkową za zmarłych strażaków. Msza św. zostanie odprawiona w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu w dniu 19.11.2023 r. o godz. 16.00.