XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2017 R.

11/11/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

2. W czwartek w naszej parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla księży z dekanatu. O godz. 19.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. za ś.p. ks. Jana Kalinkę i zmarłych księży którzy pracowali w naszym dekanacie. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy świętej i modlitwy za zmarłych księży.

Szczególnie liczę na obecność:

- Róż różańcowych i wszystkich grup działających w naszej parafii;

- dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami;

- kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami

3. W sobotę 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – Patronki Diecezji. Na Mszę św. zapraszam dzieci i młodzież z naszej parafii

4. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami. W niedzielę różaniec za zmarłych o godz. 15.30.

5. Zachęcam do zapisania się, do powstającej róży różańcowej

6. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali w naszym kościele w minionym tygodniu – Bóg zapłać za ofiarną pracę!

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. WAŻNA INFORMACJA

Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 16 listopada 2017 r. odbędzie się na terenie naszej miejscowości za Domem Ludowym mobilna zbiórka odpadów problemowych tj. ( zużytych akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zużytych opon, szkła okiennego, chemikaliów). Odpady należy przynosić w godzinach od 10.00 do 17.00 do wyznaczonego miejsca zbiórki.

9. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Dorota Woś, Renata Drozdowska, Danuta Michno, Teresa Jakubowska, Natasza Kot, Adrianna Ziobro, Halina Lech

10. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 26E, 361, 429, 487, 26B, 78, 48, 50D, 274, 406, 248, 376, 113, 98, 305, 26, 486A, 467, 221C, 111, 403A,

11. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) + Stanisław Kot (2 rocznica śmierci)

(2) + Maria Ożóg – od Zofii Jastrząb z rodziną – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) ++ Alina, Czesława (f), Wacława (f)

(2) + Maria Ożóg – od Zofii Jastrząb z rodziną – poza parafią

Środa 17.00

(1) + Maria Pietraszek

(2) + Maria Ożóg – od rodziny Golec – poza parafią

Czwartek  19.00

(1) + ks. Jan Kalinka

(2) + Maria Ożóg – od Małgorzaty Tęcza – poza parafią

Piątek  17.00

(1) + Anna Kud (27 rocznica śmierci)

(2) + Maria Ożóg – od Małgorzaty Tęcza – poza parafią

Sobota 17.00

(1) O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny Miś

(2) + Maria Ożóg – od parafialnego Zespołu Caritas – poza parafią

7.30 (1) ++ Tomasz (8 rocznica śmierci) i Antonina Gancarz

(2) + Maria Ożóg – od Emilii Urban i rodzina Techman – poza parafią

10.30 + Janina Bielenda

16.00 Za Parafian

12. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Kamil Litwin i Karolina Zachariasz - zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1 Diecezjalny Duszpasterz APDC ks. Józef Kłosowski zaprasza chętnych do udziału w Dniu Skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, który odbędzie się w sobotę, 18 listopada br. w Domu Diecezjalnym “Tabor”. Początek o godz. 7.30. Więcej informacji oraz zapisy: tel. 692 119 584. Koszt uczestnictwa z całodniowym wyżywieniem: 70 zł.

2 DD „Tabor” zaprasza na film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Projekcja trzech części filmu odbędzie się o godz. 17.00: 19 listopada (cz. I), 26 listopada (cz. II) i 3 grudnia (cz. III).

3 Informujemy, że Diecezjalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu. Serdecznie zapraszamy.

4 W dniach 10-12 listopada odbędzie się w Rzeszowie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą: „Piotr i inni potrzebują Twojej pomocy”. Zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS.

5 Kino „Zorza’ w Rzeszowie zaprasza od 17 listopada na film „Sprawa Chrystusa”. Film, twórców takich kultowych produkcji, jak „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?”, został oparty na bestsellerowej książce Lee Strobla „Sprawa Chrystusa”, będącej dziennikarskim śledztwem w sprawie dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.