XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023 r.

28/10/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. We wtorek zakończenie Nabożeństw różańcowych.

2. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30, 14.00  w kaplicy cmentarnej – po Mszy procesja.

Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

2. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas 1 listopada na cmentarzu przeprowadzą kwestę, na rzecz biednych z naszej parafii.

3. W czwartek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 procesja na cmentarz – młodzież KSM-u poprowadzi różaniec za zmarłych.

Bardzo proszę Strażaków o zabezpieczenie przejścia, a wszystkich o zabranie ze sobą lampionów.

5. W listopadzie po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 7.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Teresy – serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

8. Msze św. w tygodniu:  18.00; środa – 7.30, 10.30, 14.00 – cmentarz; czwartek – 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii w 75 urodziny – od dzieci z rodzinami

(2) Gr. + Piotr Gaweł – od kolegi Edwarda z Firmy DR – poza parafią

(3) + Piotr Gaweł – od pracowników Zakładu Produkcji Śrub w Palikówce – poza parafią

(4) Gr. +Jan Cyrnek – od żony z synami – poza parafią

(1) + Emilia (24 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Piotr Gaweł – od kolegi Mariusza z Firmy DR – poza parafią

(3) Gr. +Jan Cyrnek – od Zofii Lis z rodziną – poza parafią

(1) ++ Joanna, Daniela (f) i Stanisław Tyczyńscy

(2) Gr. + Piotr Gaweł – od kuzynki Elżbiety z córka Moniką – poza parafią – koniec

(3) Gr. +Jan Cyrnek – od Anny Borowiec – poza parafią

10.30: ++ Janina Cyrek, Mariusz Cyrek, Katarzyna, Piotr Gaweł

14.00: - kaplica

Za zmarłych Parafian

Czwartek – 7.00:

(1) Za wiernych zmarłych

(2) Gr. +Jan Cyrnek – od Arkadiusz Lachcik – poza parafią

18.00: ++ Marian, Czesław Kokoszka

Piątek – 18.00

(1) ++ Zofia, Jan, Irena, Alina Kudła

(2) Gr. +Jan Cyrnek – od rodziny Nowak – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Pielgrzymów na Beatyfikację Rodziny Ulmów i Ich Rodzin

(2) Gr. +Jan Cyrnek – od siostry Małgorzaty z mężem – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Cecylii w 70 urodziny i Tadeusza – od wnuczek

(2) Gr. +Jan Cyrnek – od siostry Marty z rodziną – poza parafią

16.00: Za Zmarłych polecanych w wypominkach

Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

a) w Uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofia­rują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spo­wiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie ko­ścioła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego.

b) w listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać od­pusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmen­tarza. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy. Nawiedza­jąc cmentarz należy pomodlić się za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania od­pustów w wielu dniach.