XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2018 R.

27/10/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W tygodniu o godz. 17.00 Msza św. po Mszy różaniec.

W środę zakończenie nabożeństw różańcowych.

2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30 i 14.00 w kaplicy cmentarnej – po niej procesja.

3. W piątek Dzień Zaduszny: Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 - po Mszy św. o godz. 17.00 procesja na cmentarz – młodzież KSM-u poprowadzi różaniec za zmarłych.

Bardzo proszę Strażaków o zabezpieczenie przejścia, a wszystkich o zabranie ze sobą lampionów.

4. W listopadzie po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę różaniec za zmarłych o godz. 15.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek o godz. 16.30 modlitwa o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Parafialny Zespół Caritas

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem codziennie od 16.30 w środę od godz. 16.00, w piątek od godz. 16.00

W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VIIIpo nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych

4. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych.

W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się w niedzielę 4 listopada po każdej Mszy św.

5. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

6. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas w dniu 1 listopada na cmentarzu przeprowadzą kwestę, na rzecz biednych z naszej parafii.

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Marii w 70 urodziny

(2) Gr. + Władysław Gancarz – poza parafią

(1) O szczęśliwą operację, błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia

(2) Gr. + Władysław Gancarz – poza parafią – koniec

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Anety i Dariusza w 13 rocznicę ślubu

Czwartek 7.30

(1) + Joanna – od Moniki i Rafała

10.30 + Janina Cyrek – od męża

14.00 (cmentarz) (1) Za zmarłych Parafian

(2) Gr. + Józef Wisz (nr 107) – początek

Piątek – 7.00:

(1) + ks. Jan Kalinka

Za wiernych zmarłych

Sobota – 17.00:

(1) ++ Antoni, Maria, Kazimierz Jeziorek i zmarli z rodziny

7.30: (1) Za Parafian

10.30 ++ Maria i Kazimierz Pilińscy

16.00 ++ Maria i Jan; Emilia i Józef Czaja i zmarli z rodziny Czaja

8. Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

a) w Uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofia­rują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spo­wiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie ko­ścioła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego.

b) w listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać od­pusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmen­tarza. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy. Nawiedza­jąc cmentarz należy pomodlić się za zmarłych.
Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej,
z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania od­pustów w wielu dniach.

Informacje diecezjalne.

1 W dniach 17-18 listopada br. odbędzie się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Uroczystościom będzie przewodniczył Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź. Istnieje możliwość dojazdu specjalnym pociągiem relacji Przemyśl – Częstochowa – Przemyśl. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 608 017 384.

2 W miesiącu listopadzie zapraszamy po raz trzeci do uczestnictwa w Festiwalu Filmów Chrześcijańskich “Arka”. Repertuar jest dostępny na stronie kina Zorza, Domu Diecezjalnego TABOR oraz w materiałach dostarczonych do parafii.