XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020 r.

24/10/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W naszym kościele w czasie nabożeństw jednocześnie może uczestniczyć do 80 osób, na zewnątrz świątyni liczba uczestników nie jest ograniczona. Wszystkich obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, i zachowanie 1,5 metrowego odstępu  – proszę o dostosowanie się do tych przepisów.

W związku z tymi obostrzeniami w naszym kościele od 17 października, sobotnia wieczorna  Msza św. jest sprawowana z formularza niedzielnego i wszyscy którzy będą w niej uczestniczyć, zadość czynią obowiązkowi uczestniczenia w niedzielnej eucharystii – zachęcam do skorzystania z tej możliwości.

2. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30 i 14.00 – nie będzie Mszy św. w kaplicy cmentarnej i procesji.

Po Mszy św. o godz. 14.00 indywidualnie udamy się na cmentarz, gdzie przy grobach naszych bliskich będziemy uczestniczyć w modlitwie za zmarłych.

3. W poniedziałek (2 listopada) Dzień Zaduszny: Msze św. o godz. 7.00 i 17.00

4. W listopadzie po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 16.00.

5. W tygodniu wspominamy:

- środa – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

6. Różaniec codziennie po Mszy św. – zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych – w sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.

7. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 14.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 16.00)

8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcam do skorzystania ze spowiedzi – spowiedź codziennie od 16.30, w piątek i sobotę od 16.00

9. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Wacława w 40 rocznicę ślubu

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od sąsiadów: Pawła i Damiana – poza parafią

(3) + Wojciech Gunia – od kuzyna Roberta z Łukawca z rodziną – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla o. Leszka Wilczaka z okazji urodzin

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Joanny 25 rocznice urodzin – poza parafią

(3) Gr. + Wojciech Gunia – od  kuzyna Piotra z rodziną – poza parafią

Środa –  17.00

(1) ++ Maria (5 rocznica śmierci) i Stanisław (24 rocznica śmierci) Grzesik – od Zofii i Władysława

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Łukasz Ożóg z rodziną – poza parafią

(3) + Wojciech Gunia – od rodziny Drozdowskich – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Janiny w 80 urodziny

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Kazimierz Ożóg z rodziną – poza parafią

(3) + Wojciech Gunia – od rodziny Drozdowskich – poza parafią

Piątek 17.00

(1) ++ Władysława (f) i Franciszek Wisz w rocznicę śmierci

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Firma LDL Kolbuszowa – poza parafią

(3) + Wojciech Gunia – od Teresy Grzesik z rodziną – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) ++ Maria i Franciszek Bojda

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od koledzy z Firmy LDL  – poza parafią

(3) + Wojciech Gunia – od rodziny Kunysz – poza parafią

7.30: (1) ++ Daniela (f) i Stanisław

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Marii Cyrnek z rodziną – poza parafią

10.30: + Damian Pszczółkowski – od rodziców

Możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.