XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022 r.

08/10/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj pod hasłem „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia” obchodzimy Niedzielę św. Franciszka.

2. W niedzielę, 16 października br. pod hasłem „Veritatis splendor” przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski Zbiórka do puszek na fundusz papieski.

4. W czwartek 13 października imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego – pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie

5. W niedzielę 44. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

6. W środę spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów po Mszy św.

7. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

8. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. – zapraszam do uczestniczenia w modlitwie różańcowej.

W niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic organizują zbiórkę elektrośmieci. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

W naszej parafii odbiór elektrośmieci będzie miał miejsce 20 października (czwartek) o godz. 13.00. Zachęcam wszystkich, którzy posiadają w domu zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne o wsparcie tej akcji. Elektrośmieci będzie można składać od  18 – 20 października, do godz. 12.00 – za plebanią na końcu parkingu.

10. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Elżbiety

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

11. Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 17.00;

(1) + Bronisław (13 rocznica śmierci) i Janina Staszowscy

(2) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mateusza w 40 urodziny – poza parafią

(3) + Zdzisław Dróżdż (30 dzień po śmierci) – od żony poza parafią

(4) + Bronisława (f) Lech – od rodziny Cyrek ze Strażowa – poza parafią

Wtorek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w dniu urodzin

(2) + Bronisława (f) Lech – od synowej Zofii – poza parafią

Środa – 17.00;

(1) + Katarzyna Cyrek (17 rocznica śmierci) – od syna Józefa

(2) + Bronisława (f) Lech – od Magdaleny i Marcina z rodziną – poza parafią

Czwartek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły

(2) + Bronisława (f) Lech – od Wiesławy Niemiec – poza parafią

Piątek – 17.00;

(1) + Daniela Jakubowska (1 rocznica śmierci) – od córki Barbary z rodzina i syna Adama

(2) + Bronisława (f) Lech – od  Wojciecha Bala z rodziną – poza parafią

Sobota – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Beaty w dniu urodzin

(2) + Bronisława (f) Lech – od Edward Kania z rodziną – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) Za Parafian

(2) + Bronisława (f) Lech – od Aleksandry i Waldemara Dziubek – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla o. Leszka Wilczaka z okazji urodzin – od rodziców

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Józefa Marszałek w 50 rocznicę ślubu

14 października br. zapraszamy do rzeszowskiej Fary na godz. 18.00  na Mszę św. pod przewodnictwem JE Biskupa Jana Wątroby podsumowującą wszystkie gminne, powiatowe, miejskie i wojewódzkie obchody  Dnia Edukacji Narodowej. Zapraszamy nauczycieli i uczniów, poczty sztandarowe, członków stowarzyszeń zrzeszających szkoły i nauczycieli-wychowawców oraz rodziców. Szczegóły na plakacie.

W dniu 15 października o godz. 17:00 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. 16 października o godz. 20:00 w sanktuarium św. Józefa na Staromieściu odbędzie się czuwanie modlitewne i Msza św. w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Diecezjalny Dzień Skupienia. Odbędzie się on w dniu 15 października 2022 r. (sobota) w DD Tabor w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 8.30. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Serdecznie zapraszamy 16 października 2022 roku (w Dzień Papieski) na spotkanie grup Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci z całej diecezji: kolędników misyjnych i uczestników „Wakacji z Misjami”. Program spotkania: 11:30 Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (ul. Krakowska).

Po Mszy Świętej przejazd (własnym transportem) do Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie na ul. Witolda  11A. Tam na miejscu będzie posiłek, koncert zespołu „Promyczek Dobra”, spotkanie z podróżnikami, informacje dotyczące  pielgrzymek św. Jana Pawła II, spektakl teatralny. Całość zakończy się ok godziny 17:30. Podczas trwania spotkania dla dzieci przewidziano wiele atrakcji. Na to spotkanie zapraszamy również rodziny z dziećmi.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na Msze Świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 12 października o godz. 18.00 w DD Tabor.