XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2024 r.

05/10/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Jutro

- wspomnienie NMP Różańcowej

- 7 dzień miesiąca, po Mszy św. Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

We wtorek 8 dzień miesiąca, Po Mszy św. Nowenna do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

2. W niedzielę 13 października br. będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – ewangelia starości i cierpienia”. Zbiórka do puszek na fundusz papieski.

3. W niedzielę 13 października imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego – pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie

4. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

5. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. – zapraszam do uczestniczenia w modlitwie różańcowej.

W niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

6. Niedziela:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Elżbiety

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

7. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Regina, Jan, Mieczysław Ożóg – od córki Stanisławy

(2) Gr. + Helena Wilczak – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Haliny i Dariusza Pszczółkowskich w 45 rocznicę ślubu

Środa – 18.00:

(1) ++ Antonina, Bronisława (f), Józef

Czwartek – 18.00

(1) ++ Franciszka (f), Józef, Henryk Dyrkacz

Piątek – 18.00:

Sobota – 18.00

(1) ++ Bronisław (15 rocznica śmierci) i Janina Staszowscy

Niedziela – 7.30

(1) ++ Bronisława (f) i Stanisław Jakubowscy

(2) Gr. + Helena Wilczak – poza parafią

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Maksymiliana w 4 urodziny

Informacje diecezjalne!

W niedzielę, 6 października br. odbędzie się w Rzeszowie procesja różańcowa. Rozpoczęcie procesji o godz. 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza św. w bazylice OO. Bernardynów.

Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie na Staromieściu zaprasza na „Różaniec kobiet” w niedzielę, 13 października 2024 r. o godz. 17.45 po Eucharystii. Rozpoczynamy modlitwą różańcową, potem konferencja formacyjna z cyklu „W drodze od Ewy do Maryi”. Na zakończenie dla wszystkich chętnych pań  spotkanie integracyjne przy herbacie w domu katechetycznym.

KSM Diecezjalny zaprasza na rekolekcje weekendowe „Start w KSM” dla kandydatów i młodszych członków grup parafialnych. Rekolekcje mają na celu zapoznanie młodzieży z ideą i celami KSM oraz zainspirowanie ich do formacji oraz zaangażowania w życie parafialne. Cena tylko 150 zł za cały weekend od osoby. Zapraszamy młodzież od 13 roku życia. Wszystkie informacje i zapisy na stronie www.ksm.rzeszow.pl