XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022 r.

01/10/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W tygodniu wspominamy:

- wtorek – św. Franciszka z Asyżu

- środa – św. Faustyny Kowalskiej

- piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 16.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę. Szczególnie zachęcam dzieci i młodzież, aby przystąpiła do spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek na Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania – młodzież klasy VIII – po Mszy św. spotkanie z kandydatami – obecność obowiązkowa.

3. W sobotę 8 dzień miesiąca, Nowenna do naszej patronki św. Jadwigi Królowej – różaniec poprowadzi Akcja Katolicka.

4. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. – zapraszam do uczestniczenia w modlitwie różańcowej.

W niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

5. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic organizują zbiórkę elektrośmieci. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

W naszej parafii odbiór elektrośmieci będzie miał miejsce 20 października (czwartek) o godz. 13.00. Zachęcam wszystkich, którzy posiadają w domu zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne o wsparcie tej akcji. Elektrośmieci będzie można składać od  18 – 20 października, do godz. 12.00 – za plebanią na końcu parkingu.

6. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Anny

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 17.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę matki Bożej dla Pielgrzymów do Lichenia i Kalisza

Wtorek – 17.00;

(1) ++ Janina (20 rocznica śmierci) i Bronisław Grzesik

Środa – 17.00;

(1) + Marian Wilk (6 rocznica śmierci) – od żony

Czwartek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże  i opiekę Matki Bożej dla Rodzin, które przygotowywały 4 ołtarz na Boże Ciało

Piątek – 17.00;

(1) ++ Helena, Anna i Franciszek Koń, i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 17.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę matki Bożej dla Janiny Pilińskiej, i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

(2) + Bronisława (f) Lech – od Wójt i Rada Gminy Trzebownisko – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) + Bronisław Szczur (2 rocznica śmierci) – od córki Zofii z mężem

(2) + Bronisława (f) Lech – od rodziny Cyrnek ze Strażowa  – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże  i opiekę Matki Bożej dla Maksymiliana w 2 urodziny

9 października br. pod hasłem „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia” będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka.

W niedzielę, 16 października br. pod hasłem „Veritatis splendor” przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski.