XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019 r.

28/09/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W tygodniu wspominamy: W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

2. W niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

3. Od jutra Msze święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. po Mszy św. różaniec – zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych.

W przyszłą niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec po Mszy św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za nasze Seminarium Duchowne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W piątek różaniec po Mszy św. o pokój na świecie i o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Koło Misyjne

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

W sobotę Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Anny  – zapraszam licznego udziału.

5. W środę po Mszy św. spotkanie Parafialnej Caritas

7. W czwartek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszam chętne osoby do udziału (w trakcie spotkania odmawiane są nieszpory i rozważana jest Liturgia Słowa z najbliższej niedzieli)

8. Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00,

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Przemysław Lech (rocznica śmierci)

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od uczestników pogrzebu – poza parafią – koniec

Wtorek – 17.00

(1) + Roman Kot – od siostry Wandy z rodziną

(2) + Marian Małecki – od Zofii i Stefana Lech z rodziną – poza parafią

(1) + Janusz Drupka (10 rocznica śmierci)

(2) + Marian Małecki – od Zofii i Stefana Lech z rodziną – poza parafią

Czwartek 17.00

(1) ++ Janina (17 rocznica śmierci) i Bronisław Grzesik

(2) + Marian Małecki – od chrześnicy Agnieszki – poza parafią

Piątek – 17.00

(1) ++ Józef, Marian Jakubowski i zmarli z rodziny

(2) + Marian Małecki – od Władysława Małeckiego – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) + Bronisław Staszowski (10 rocznica śmierci)

(2) + Marian Małecki – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

7.30: (1) + Marian Wilk (3 rocznica śmierci)

10.30: (1) Za Parafian

(2) + Józef Urban (4 rocznica śmierci)

16.00: ++ Stefania, Józef, Tadeusz Łukasz i Jan Skrabucha

W tym tygodniu rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji we wtorek, 1 października o godz. 18 w rzeszowskim kościele św. Krzyża zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza diecezji rzeszowskiej. Do udziału zapraszamy wszystkich zaangażowanych w dzieła misyjne.

W związku z Światowym Dniem Serca w niedzielę 29 września, o godz. 13 w Rzeszowie na Rynku organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny połączony z możliwością skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Szczegóły są na plakacie.