XXVI Niedziela Zwykła 24.09.2022 r.

24/09/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj przypada 108. Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy nie maja własnego domu i szukają pomocy poza granicami swoich państw. Szczególnie pamiętajmy o ofiarach wojny w Ukrainie, którzy musieli opuścić swoje domy.

2. W tygodniu wspominamy:

- wtorek – św. Wincentego a Paulo

- środa – św. Wacława

- czwartek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała

- piątek – św. Hieronima

- sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

3. W najbliższą środę (28 września), o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie duszpasterskie. Serdecznie zapraszam: Radę Parafialną, Caritas, Akcję Katolicką, Przedstawicieli Chóru, Radę Rodziców z naszej szkoły, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich.

4. W piątek w kościele w Łące odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (klasa VIII) z naszego dekanatu. Początek o godz. 19.30.

5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik (miesiąc nabożeństw różańcowych)

6.  W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy św.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Anny  – zapraszam do licznego udziału.

8. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 18.00;

(1) ++ Wiktoria i Franciszek Małeccy i zmarli z rodziny

(3) + Bronisława (f) Lech – od swatów Ożóg z Jasionki – poza parafią

(4) + Bronisława (f) Lech – od Anny i Lucjana Bojda z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) ++ Maria, Antoni, Władysław Małecki

(3) + Bronisława (f) Lech – od swatów Ożóg z Jasionki – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) + Przemysław Lech – od brata Grzegorza

(3) + Bronisława (f) Lech – od syna Tadeusza – poza parafią

Czwartek – 18.00;

(1) + Przemysław Lech (10 rocznica śmierci)

(2) + Bronisława (f) Lech – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

Piątek – 18.00;

(1) ++ Czesław (2 rocznica śmierci) i Bronisława (f) Armata

(2) + Bronisława (f) Lech – od Marianny i Władysława Drupka – poza parafią

Sobota – 18.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Sióstr i Braci z Róży św. Moniki i za śp. Mariana Wilka

(2) + Bronisława (f) Lech – od wnuków z rodzinami – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) Za Parafian

(2) + Bronisława (f) Lech – od wnuków z rodzinami – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Ich Rodziców

16.00: ++ Stefania, Józef, Tadeusz Łukasz i Jan Skrabucha

2 października o godzinie 15.00 zapraszamy na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, rozpoczynającą obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji. Po procesji odbędzie się u OO. Bernardynów Msza Święta.

W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie: www.apostolatmargaretka.pl .

Serdecznie zapraszamy 16 października 2022 roku (W dzień Papieski) na spotkanie grup Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci z całej diecezji: kolędników misyjnych i uczestników „Wakacji z Misjami”. Program spotkania: 11:30 Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (ul. Krakowska). Po Mszy Świętej przejazd (własnym transportem) pod Politechnikę Rzeszowską, tam będzie posiłek, koncert zespołu „Promyczek Dobra”, spotkanie z podróżnikami, informacje dotyczące  pielgrzymek Św. Jana Pawła II, spektakl teatralny. Całość zakończy się ok godziny 18:00. Podczas trwania spotkania dla dzieci przewidziano wiele atrakcji. Na to spotkanie zapraszamy również rodziny z dziećmi.