XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017 R.

23/09/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie! 24.09.2017r.

1.Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pracowali w minionym tygodniu w naszym kościele. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość Narodu.

3. Dzisiaj  na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w duchowej jedności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze.

4. Dzisiaj można złożyć podpis i w ten sposób poprzeć inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”. Do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL  podanie pełnej nazwy miejscowości i nr domu – listy wstawione są pod chórem

5. W przyszła niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych.

Zmiana tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca.

Można zapisać się do powstającej róży różańcowej

6. W niedzielę 8 października będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski  pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”

7. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”, gdzie o  godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za  polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie.

W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia, a także w całej Diecezji. Na koordynatorów tego projektu zostali wyznaczeni: ks. dziekan Stanisław Ruszel. Gorlice – Fara oraz ks. mgr Dominik Leniart, wikariusz parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Szczegóły na stronie: http://rozaniecdogranic.pl/start

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, oprócz Niedzieli i Źródła są tytuły dla dzieci Dominik oraz Jaś.

9. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Elżbieta Orłoś, Katarzyna Jakubowska, Anna Jakubowska, Elżbieta Jakubowska, Marta Dziurgot, Ewa Marszałek, Renata Litwin, Emilia Nowak, Stanisława Kot

10. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 333A, 371, 351, 115M, 253, 376, 442I, 86, 28, 386A, 158, 364, 396D, 181A, 390, 126, 257, 38, 407, 125, 214, 181, 333, 93, 394, 10A, 430, 421, 172, 3, 139A, 112, 467, 160B, 442H, Pielgrzymi do Dębowca, Łagiewnik i Kalwarii Pacławskiej.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

18.00 (1) ++ Jan, Franciszek, Anna, Władysław

Wtorek 18.00 (1) + Antoni Cisło i zmarli z rodziny

Środa 18.00 (1) ++ Łukasz Pyrcz, Józef Kopeć i Zofia Pyrcz

(3) Gr. + Maria Ożóg – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Czwartek  18.00 (1) + Maria Gancarz – od Heleny i Wojciecha Gancarzów ze Stobiernej

(3) Gr. + Maria Ożóg – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek  18.00 (1) + Przemek Lech (5 rocznica śmierci)

Sobota 18.00 (1) O błogosławieństwo Boże dla Zosi i Mai z okazji urodzin

7.30 Gr. + Tadeusz Lech

10.30 Za Parafian

16.00 ++ Maria i Kazimierz Pilińscy; Zofia i Piotr Dziubek

12. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Wioletta Justyna Drzał i Witold Stanisław Jastrząb - zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1. Dom Diecezjalny „Tabor” i Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz ze Wspólnotą Miriam zapraszają na spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem 26 września w DD TABOR w Rzeszowie o godz. 19.15. Pan K. Czeczot realizuje słuchowisko trwające blisko 110 godzin, rozpisane na około 500 aktorów, amatorów i muzyków, będące dźwiękową adaptacją Pisma Świętego. Podczas spotkania opowie o tym ciekawym przedsięwzięciu. Będzie można nabyć płyty z nagraniem do wykorzystywania na katechezie lub rekolekcjach. Szczegóły na plakacie.

2. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe.