XXV Niedziela Zwykła 22.09.2024 r.

21/09/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami potężnej powodzi, która wyrządziła ogromne szkody i spowodowała dramat wielu ludzi, którym woda zabrała wszystko. Potrzebna jest pomoc na wielką skalę. W związku z tym – w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu – Caritas Diecezji Rzeszowskiej włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wsparcia tych, którzy zostali poszkodowani przez powódź. Niech nasza hojność będzie okazaniem wdzięczności za pomoc, jaką otrzymaliśmy wtedy, gdy powódź nawiedziła Podkarpacie.

2. Jutro (23 IX) wspomnienie św. o Pio z Pietrelciny. Uroczystość odpustowa w Sanktuarium o Pio w Terliczce. Szczegółowy program na plakacie w gablocie. Zachęcam do pielgrzymowania.

3. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Niedziela:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

5. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Andrzej Kozieł (rocznica śmierci)

(2) + Franciszek Gołojuch – od Lucyny Kamińskiej z rodziną – poza parafią

(1) + Franciszek Gołojuch i zmarli z rodziny Gołojuch – od rodziny z Jawora

(2) + Franciszek Gołojuch – od Agaty i Mirosława Kuszaj z Rakszawy – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla rodzin przygotowujących III ołtarz na Boże Ciało

(2) + Franciszek Gołojuch – od Danuty i Józefa Lech z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00

(2) + Franciszek Gołojuch – od Anny i Bartosza Urban z rodziną – poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) ++ Barbara, Tadeusz, Katarzyna, Andrzej Witek

(2) + Franciszek Gołojuch – od LKS Leśna – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + Agata Gołojuch i zmarli z rodziny

(2) + Franciszek Gołojuch – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) + Przemysław Lech

(2) + Franciszek Gołojuch – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i Ich rodzin

Informacje diecezjalne!

Zapraszamy na jesienne spotkanie pielgrzymów Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę do Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce, które odbędzie się w niedzielę, 22 września 2024 r. Zapraszamy pielgrzymów ze wszystkich grup, także pielgrzymów sztafetowych. Chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić u księdza przewodnika. Spotkanie rozpocznie się celebracją Eucharystii o godz. 15.00.

Akademia Biblijna Diecezji Rzeszowskiej zaprasza wszystkich pragnących głębiej poznać Pismo Święte na kurs wprowadzający w treść i przesłanie ksiąg biblijnych. Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych. Wykładowcy rekrutują się z grona najlepszych biblistów polskich, m.in.: Maria Miduch, s. Judyta Pudełko, Danuta Piekarz, Michał Wilk. Wykłady odbywają się w jedną lub dwie soboty miesiąca, od 9:00 do 13:00. Kurs startuje w październiku. Zapisy na stronie https://akademia-biblijna.pl/