XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022 r.

15/10/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj, 16 października 44. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Również dzisiaj pod hasłem „Veritatis Splendor” obchodzimy XXII Dzień Papieski. Polecajmy nasze radości i troski wstawiennictwu św. papieża.

Zbiórka do puszek na fundusz papieski.

2. We wtorek 18 dzień miesiąca – Nieustająca Nowenna ku czci św. Jana Pawła II – zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszam.

3. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II

4. W sobotę 22 października w Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie-Staromieściu Dekanalne Czuwanie Modlitewne ze św. Janem Pawłem II w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Początek godz. 19.00.

5. W niedzielę 23 października br. będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka z niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

6. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

8. Nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. – zapraszam do uczestniczenia w modlitwie różańcowej.

W niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic organizują zbiórkę elektrośmieci. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

W naszej parafii odbiór elektrośmieci będzie miał miejsce 20 października (czwartek) o godz. 13.00. Zachęcam wszystkich, którzy posiadają w domu zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne o wsparcie tej akcji. Elektrośmieci będzie można składać od  18 – 20 października, do godz. 12.00 – na parkingu przed plebanią koło tui.

10. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Teresy

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 17.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny i Piotra, i córki Wiktorii

(2) + Bronisława (f) Lech – od Jan Dziubek – poza parafią

Wtorek – 17.00;

(1) ++ Stanisława (f) (7 rocznica śmierci) i Tomasz

(2) + Bronisława (f) Lech – od Teresy i Andrzeja Zagórskich z rodziną – poza parafią

Środa – 17.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziny

(2) + Bronisława (f) Lech – od Ewy i Józefa Marszałek – poza parafią

Czwartek – 17.00;

(1) ++ Stanisława (f) (4 rocznica śmierci) i Franciszek Mendrala

(2) + Bronisława (f) Lech – od LKS Leśna – poza parafią

Piątek – 17.00;

(1) + Barbara Jakubiec (3 rocznica śmierci) – od syna z rodziną

(2) + Bronisława (f) Lech – od Krystyny i Jana Pokrzywa z rodziną – poza parafią

Sobota – 17.00;

(1) + Marian Wilk – od żony i dzieci z rodzinami

(2) + Bronisława (f) Lech – od Zofii i Stanisława Lech z rodziną – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) ++ Józefa (f) i Józef, Ewa i Marcin Nawojscy i zmarli z rodziny

(2) + Bronisława (f) Lech – od Zofii i Jana Grzesik – poza parafią

16.00: ++ Aniela i Eugeniusz, i zmarli z rodzin: Paluch i Niewitała

22 października br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym odbędzie się Zjazd Diecezjalny KSM. Ksiądz Asystent powinien a młodzież z kierownictw oddziałów parafialnych (dwóch przedstawicieli) ma obowiązek w nim uczestniczyć. Bardzo prosimy o zmotywowanie młodzieży do wyjazdu, natomiast w przypadku, gdy oddział nie funkcjonuje, o formalne zawieszenie działalności (jest to konieczne ponieważ do podejmowania uchwał potrzebne jest kworum).

Zapraszamy na promocję płyt CD i DVD oraz pendrive’a z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2022, która odbędzie się w niedzielę 23 października 2022 r. W programie: Eucharystia i różaniec w kościele pw. św. Rocha, ul. Paderewskiego 69 w Rzeszowie o godz. 12.30, a następnie, o godz. 14.00 – agapa oraz prezentacja płyt i pendrive’a w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.