XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

11/09/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj (12 września):

- Uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie – zachęcam o oglądania tej uroczystości za pośrednictwem mediów.

- w parafiach Rzeszowa Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej.

- w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XI Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „W blasku ojcostwa św. Józefa”.

- po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania – młodzież z klasy VIII

2. We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W sobotę 18 września święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży – serdecznie zapraszam dzieci i młodzież naszej parafii na Mszę św. o godz. 18.00.

Po Mszy św. Nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

W sobotę 18 września o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie OAZY – dzieci i młodzież z klas od IV – VIII.

4. W niedzielę 19 września br., Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

5. W niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Rodziców Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam.

6. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Jana Pawła II

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Elżbieta Pasiak – od Kręgu Domowego Kościoła

(2) Gr. + Halina Skomro – od Marty i Sławomira Witek – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Lech – od Danieli Jakubowskiej – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od bratanicy Pauliny z rodziną – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od rodziny Wilczak – poza parafią

(1) + Helena Kłoda – od wnuczki Anety z rodziną

(2) Gr. + Halina Skomro – od Marty i Sławomira Witek – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Lech – od Zarząd i Pracownicy AGROHURT SA w Rzeszowie – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od Beaty i Mirosława Lech z rodziną – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od rodziny Ileczko i chrześniaka Jerzego – poza parafią

(1) + Edward Drzał – od żony

(2) Gr. + Halina Skomro – od Agnieszki i Andrzeja Witek – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od Stanisławy Kot z rodziną – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Edward Drzał – córki Magdaleny i wnuka Arkadiusza

(2) Gr. + Halina Skomro – od Agnieszki i Andrzeja Witek – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od Dominiki i Sławomira Porada – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od swatów z Jasionki – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Daniela w 16 rocznicę ślubu i ich synów

(2) Gr. + Halina Skomro – od Jolanty Stopyra – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od Ryszarda Michno r rodzina z Medyni – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od Wioletty Kwarta z rodziną  – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + ks. Stanisław Płaza (6 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Halina Skomro – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od Marka Michno z rodzina z Medyni – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od Stanisław i Marian Wisz – poza parafią

7.30: (1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Eweliny i Michała Sroczyk w 20 rocznicę ślubu

(2) Gr. + Halina Skomro – od rodziny Płatek – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Lech – od rodziny Kłonickich – poza parafią

(4) + Stanisław Lech – od Ewy i Józefa Marszałek – poza parafią

(5) + Edward Nowak – od rodziny Bem – poza parafią

16.00: + Damian Ciosek – od przyjaciół

Informacje społeczne

Informacja Sołtysa

W dniach 13, 14, 15 września br. w budynku remizy OSP zbierana będzie III rata podatku.

W każdy z wymienionych dni w godz. 8.30-10.30 oraz 15.30-17.30

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w 175 rocznicę objawień w La Salette i 25 rocznicę koronacji dębowieckiej Figury zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca. W programie m.in.: spotkanie dla osób starszych i chorych (czwartek, 16.09. o godz. 10.30), Msza Święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin oraz dla młodzieży (sobota, 18.09. o godz. 10.30), suma odpustowa w niedzielę, 19 września br., o godz. 11.

W dniach 25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii. Informacje pod numerem telefonu: 885 100 082.