XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022 r.

10/09/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania, pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6).

2. Jutro w parafiach miasta Rzeszowa Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W pozostałych parafiach wspomnienie.

- W środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. W piątek na Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania – młodzież klasy VIII – po Mszy św. spotkanie z kandydatami – obecność obowiązkowa.

4. W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 10,30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – serdecznie zapraszam.

- Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

- Po Mszy św. o godz. 7.30 Nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

5. Msze św. w tygodniu: 18.00; sobota – 7.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Franciszka i Hiacynty

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 18.00;

(1) + Władysława (f) Kuźniar

(4) + Bronisława (f) Lech – od Zofii i Zdzisława z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) + Mieczysław Kot – od pielgrzymów do Kalisza i Lichenia

(4) + Bronisława (f) Lech – od Anny i Franciszka Kłonickich – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) + Zofia Chorzępa – od córki Marii z rodziną

(4) + Bronisława (f) Lech – od Andrzej Dziubek z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00;

(1) + Marian Lech (4 rocznica śmierci) – od żony i dzieci z rodzinami

(3) + Bronisława (f) Lech – od Danuty i Andrzeja Michno – poza parafią

(4) + Bronisława (f) Lech – od Władysławy i Stanisława Kłonickich – poza parafią

Piątek – 18.00;

(1) + Daniela (f) Jakubowska – od rodziny Lech i Dudek

(3) + Bronisława (f) Lech – od Marii i Ryszarda Gaweł – poza parafią

Sobota – 7.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Heleny i Aleksandra Witek w 55 rocznicę ślubu – od dzieci i wnuków

(3) + Bronisława (f) Lech – od Bożeny i Jana Pokrzywa – poza parafią

(4) + Bronisława (f) Lech – od Kazimiery i Ryszarda Panek – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) + ks. Stanisław Płaza (7 rocznica śmierci)

(3) + Bronisława (f) Lech – od Lucyny i Wacława Kępa – poza parafią

(4) + Bronisława (f) Lech – od Zofii i Wiesława Kopeć z rodziną – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Roberta – od żony i dzieci

DD Tabor w Rzeszowie zaprasza Młodzież na katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej w czasie jednego weekendu w dniach 16-18 września 2022 r.  Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz na stronie internetowej www.tabor.rzeszow.pl

Wojownicy Maryi serdecznie zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie regionalne, które zapoczątkuje nowy rok formacji.   Odbędzie się ono w 3 czwartek miesiąca tj. 15.09.2022r., rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 18:00. Miejsce spotkanie to parafia pw. św. Wojciecha w Trzebownisku.

Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa zaprasza polskich mężczyzn na Jasną Górę. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę 24 września 2022 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.oblezenie.mezczyzni.net.

Przypominamy, że Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 13 pod numerem tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje zamieszczone są także  na stronie internetowej studium: www.dsorzeszow.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 17.09.2022 r. w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 17 września br. (sobota) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na Mszę świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 14 września o godz. 18.00 w DD Tabor.

Informacje społeczne

Informacja Sołtysa

W budynku remizy OSP w Wólce Podleśnej,

w dniach:

13 września (wtorek) w godz. 8.00 – 10.30,
14 września (środa) w godz. 15.00 – 16.30,

zbierana będzie III rata podatku.

Informacja Wójta

Wójt Gminy Trzebownisko informuje, że realizowany jest program polityki zdrowotnej polegający na przeprowadzeniu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko pneumokokom dla mieszkańców Gminy Trzebownisko w wieku od 60 roku życia.

Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz ulotkach.