XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2024 r.

07/09/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj 8 dzień miesiąca, Po Mszy św. o godz. 7.30 Nowenna do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew.

Od dzisiaj w Polsce obchodzimy XIV Tydzień Wychowania. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest zachęta: „Wychowujmy razem”.

31 sierpnia br. na Osiedlu Biała w Rzeszowie doszło do wielkiego pożaru, wskutek którego rodziny zamieszkujące w tzw. zabudowie szeregowej straciły wszystko, co miały. W związku z tym tragicznym wydarzeniem, dzisiaj we wszystkich kościołach Diecezji Rzeszowskiej, przeprowadzana jest  zbiórka do puszek jako pomoc dla ludzi, którzy w pożarze stracili dorobek życia.

2. We wtorek 10 września pierwsza rocznica wyniesienia na ołtarze bł. Rodziny Ulmów – polecajmy Ich wstawiennictwu Rodziny z naszej parafii.

3.W czwartek w parafiach miasta Rzeszowa Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W pozostałych parafiach wspomnienie.

4. W piątek na Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania – młodzież klasy VIII – po Mszy św. spotkanie z kandydatami – obecność obowiązkowa.

5. W sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

6. Niedziela:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Franciszka i Hiacynty

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

- po Mszy św. o godz. 10,30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – serdecznie zapraszam.

- Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

7. Msze św. w tygodniu:  18.00;  niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Stanisław – od chrześnicy Bogusławy

(2) + Franciszek Gołojuch – od Prezesa i koleżanek z pracy córki Moniki – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od rodziny Dudek – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od Stanisława Jakubowskiego z rodziną – poza parafią

(1) + Zdzisław Dróźdź (2 rocznica śmierci) – od żony

(3) + Janina Małecka – od rodziny Wołek – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od Zofii i Stefana Lech z rodziną – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) ++ Helena i Ludwik Kot, Mieczysław i Janina

(2) + Franciszek Gołojuch – od Jerzy Grzesik z rodziną – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Bronisławy i Aleksandra Drupka z Jasionki – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od Jerzego Draus z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) ++ Rozalia i Stanisław Bojda; Marianna i Józef

(2) + Franciszek Gołojuch – od Elżbiety i Romana Chorzępa z rodziną – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Marii i Ignacego Jaworskich z rodziną – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od rodziny Niemiec – poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) + Tadeusz Lech (8 rocznica śmierci) – od córki Aliny z rodziną

(2) + Franciszek Gołojuch – od Marian Szuberla – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Marii i Ignacego Jaworskich z rodziną – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od Sylwii i Mariusza Staszowskich – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) ++ Wiktoria, Rudolf, Aleksander

(2) + Franciszek Gołojuch – od Marian Szuberla – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od koleżanek i kolegów syna Mariana z „Mlekovity” – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od córki Heleny – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(2) + Franciszek Gołojuch – od Eweliny Wilczak z dziećmi – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od córki Krystyny – poza parafią

10.30: + Stanisław – od brata Józefa z rodziną

16.00: + Marian Lech (6 rocznica śmierci) – od żony i dzieci

Informacje diecezjalne!

W dniach od 14 do 21 września odbędzie się w Diecezji Rzeszowskiej peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Peregrynacja, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się w wybranych miejscach wszystkich diecezji.

W Diecezji Rzeszowskiej relikwie nawiedzą następujące świątynie:

• 14-15 września: Gorlice – Bazylika Narodzenia NMP
  • 15-16 września: Dębowiec – Sanktuarium MB Saletyńskiej
  • 16-17 września: Strzyżów – Fara
  • 17-18 września: Ropczyce – Fara
  • 18-19 września: Kolbuszowa – Fara
  • 19-20 września: Rzeszów – MB Różańcowa
  • 20-21 września: Rzeszów – Katedra

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w peregrynację poprzez pielgrzymowanie do wyznaczonych świątyń oraz zachęcamy do modlitwy w tych dniach za wstawiennictwem Błogosławionych z Markowej o uświęcenie wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji.

Informacje społeczne!

Urząd Gminy Trzebownisko

„W związku z przystąpieniem do opracowania Planu ogólnego gminy Trzebownisko zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania wniosków w tej sprawie. Wnioski do projektu planu ogólnego należy składać na obowiązującym formularzu ustalonym rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii w nieprzekraczalnym terminie od dnia 2 września 2024 roku do dnia 31 października 2024 roku.

Formularz, szczegółowe informacje w sprawie planu ogólnego oraz instrukcja wypełnienia wniosku dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy Trzebownisko, zamieszczone są również w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Trzebownisko. Wnioski na formularzu należy składać do Wójta Gminy Trzebownisko w formie papierowej lub w formie elektronicznej.”

Wójt Gminy Trzebownisko

dr Sławomir Porada