XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019 r.

07/09/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2019 r.

1. Wczoraj odbyła się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Leżajsku. Składam serdeczne podziękowanie organizatorom, służbom porządkowym i transportowym, i wszystkim Pielgrzymom za piękne  świadectwo wiary.

Bóg zapłać!

2. W czwartek w parafiach Rzeszowa Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – w pozostałych parafiach diecezji wspomnienie.

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta u oo. Bernardynów w Rzeszowie 7-12 IX 2019 – więcej informacji na plakacie w gablocie

3. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM – serdecznie zapraszam Młodzież z naszej parafii.

4. W sobotę 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku, w ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” w naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Z modlitwą udamy się na cmentarz. Serdecznie wszystkich zapraszam (proszę zabrać ze sobą lampiony, które pozostawimy na grobach naszych bliskich).

5. W niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania

6. W niedzielę, 15 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

7. Msze św. w tygodniu: o godz. 18.00, niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Władysław Gancarz (2 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od Zofii i Tadeusza Lech z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) Dziękczynna za otrzymane łaski i o błogosławieństwo Boże dla pielgrzymów do Lichenia, ich rodzin, parafii i ks. proboszcza

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Małeckich – poza parafią

(1) O błogosławieństwo Boże dla Marka i Jakuba w rozeznaniu powołania

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Małeckich – poza parafią

Czwartek 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla kleryków Marka i Jakuba

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od sąsiadów: Stawarz i Tracz – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Bronisława (f) Armata i zmarli z rodziny

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Bem – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) ++ Marianna i Stanisław Ambroziewicz

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od Róży św. Faustyny – poza parafią

7.30: (1) ++ Zofia Walat, Jadwiga i Franciszek Ożóg – od Marii i Ryszarda Jastrząb

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od  Róży św. Faustyny – poza parafią

10.30: + Marian Lech (1 rocznica śmierci) – od żony i dzieci

Ogłoszenie społeczne

Wójt Gminy Trzebownisko wraz z CM MEDYK zapraszają na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla wszystkich mieszkańców Gminy powyżej 65 roku życia.

Szczepienie odbywać się będą w CM MEDYK w Jasionce (Jasionka 954 F) we wtorki od godz. 15.30-17.30 i piątki od godz. 11.00-12.30.

Akcja trwa do 30.11.2019 lub do wyczerpania puli szczepień. tel. 17 865 20 92

DD Tabor w Rzeszowie zaprasza:

• 8 września o godz. 18.00 na Mszę św. w kaplicy Domu o dar życia w Rodzinie. Zapraszamy wszystkie Małżeństwa pragnące Potomstwa, a które z różnych przyczyn mają z tym trudność. Modlimy się o pokój serca i o odwagę w przyjmowaniu woli Bożej. Msze św. w tej intencji będą odprawiane na Taborze cyklicznie w 8 dniu każdego miesiąca.
  • 22 września w godz. 9-16 na dzień skupienia W mocy Ducha Bożego. Świadectwem wiary, działania Ducha Świętego i zawierzenia Maryi w swoim życiu, podzieli się Marcin Zieliński. Spotkanie na Taborze poprzedzone będzie dwoma spotkaniami w parafii pw. św. Józefa na Staromieściu w Rzeszowie o godz. 18.00. w dniach 20 i 21 września. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na jesienny pieszy rajd młodzieży „KSM-owe Złazisko”. Rajd odbędzie się w dniach 13-15 września br. a miejscem docelowym będzie Sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Ropczycach. Szczególy i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl

Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę św. z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 12 września odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza Święta, 18.40 adoracja z modlitwą.

Na stronie internetowej www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w DD Tabor. Tam też na bieżąco pojawiają się terminy poszczególnych spotkań. Przypominamy, że taka forma przygotowania przewidziana jest przede wszystkim dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z katechez w poradniach rodzinnych.