XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022 r.

03/09/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W środę zapraszam na Mszę św. ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. spotkanie. Zaproszenie do kandydatów kieruje nie tylko do chłopców z IV kl. SP, ale i do starszych – rodziców proszę o zachętę.

2. W czwartek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew. Po Mszy św., Nowenna do św. Jadwigi. Proszę pisać podziękowania i prośby. Na Mszę św. zapraszam wszystkich Parafian.

Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W sobotę 10 września o godz. 10.00 spotkanie organizacyjne i próba Scholi.

Po znacznej przerwie w naszej parafii wznawia działalność Schola. Zwracam się z zachętą do dziewczyn od klasy 2 Szkoły Podstawowej po szkołę średnią o zaangażowanie się w to piękne dzieło. Prośbę moją kieruję również do Rodziców, aby zachęcili swoje córki do uczęszczania na scholę.

We wrześniu wznowi również swoja działalność nasz Chór Parafialny, wszystkich chętnych zapraszam na próby – termin zostanie ogłoszony w najbliższym czasie na stronie parafialnej w zakładce (chór i schola).

4. W przyszłą niedzielę:

- w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XII Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6).

- po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – młodzież z klasy VIII

5. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Moniki

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 18.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Karoliny i Tomasza Kot i Ich dzieci – od współpracowników MB Tajęcina

(2) + Krzysztof Skiba – od Marii Skiba – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) + Franciszek Bojda – od żony

(2) + Krzysztof Skiba – od kuzynki Grażyny z rodziną z Lubli – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) + Józef Lech – od Marii i Ryszarda Jastrząb

(2) + Krzysztof Skiba – od kuzyna Dariusza z Lubli – poza parafią

Czwartek – 18.00;

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Wiesława – od syna z rodziną

(2) + Krzysztof Skiba – od Lucyny z rodziną – poza parafią

Piątek – 18.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Bogusławy i Józefa w 30 rocznicę ślubu – od dzieci

Sobota – 18.00;

(1) + Władysław Kotula – od córki Jadwigi z mężem

Niedziela 7.30:

(1) + Janina Konopka (4 rocznica śmierci)

(2) + Krzysztof Skiba – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla: Dominiki i Adriana Gajda, Karoliny i Karola Motyka

W ramach Uroczystości Odpustowych ku czci Pani Rzeszowskiej, zapraszamy grupy młodzieżowe z terenu miasta Rzeszowa i miejscowości przyległych, w piątek 9 września 2022 r. o godz. 18.00 na Mszę św. połączoną z adoracją i zawierzeniem Matce Bożej rzeszowskiej młodzieży. Uroczystościom będzie przewodniczył JE Bp Edward Białogłowski. Bardzo prosimy Ks. Proboszczów o przysłanie delegacji z każdej parafii.

Informacje społeczne

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku, FILIA w ŁUKAWCU, oraz Zespół Szkół w Łukawcu,

zapraszają na XI. Narodowe Czytanie 4 września 2022r. (niedziela). Rozpoczęcie o godzinie 15:00 w Przedszkolu w Łukawcu