XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023 r.

02/09/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Jutro 4 września, rozpoczęcie roku szkolnego. W naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam Dzieci i Młodzież wraz z Rodzicami, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników Naszej Szkoły na wspólna modlitwę.

W czwartek 7 września o godz. 17.00 w Szkole wywiadówka.

2. We wtorek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

3. W czwartek zapraszam: Caritas Parafialną, Akcję Katolicką, Radę Duszpasterska, Krąg biblijny, Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie i wszystkich chętnych na spotkanie poświęcone Rodzinie Ulmów – spotkanie po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

O godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi  Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

5. W piątek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew. Po Mszy św., Nowenna do św. Jadwigi. Proszę pisać podziękowania i prośby.

5. W niedziele 10 września w Markowej Uroczystość Beatyfikacji Rodziny Ulmów.

Msza św. beatyfikacyjna o godz. 10.00, zachęcam do oglądania tej Uroczystości w mediach,

Pielgrzymi, którzy udają się z naszej parafii na tę uroczystość – zbiórka przy kościele godz. 4.20, wyjazd o godz. 4.30. Proszę zabrać ze sobą prowiant, krzesełka turystyczne (karimatę), wygodne obuwie i ochronę przed słońcem/deszczem.

6. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Teresy

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

7. Msze św. w tygodniu:  18.00; poniedziałek 9.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

O błogosławieństwo Boże dla: Nauczycieli, Uczniów, Rodziców, Pracowników Naszej Szkoły w nowym roku szkolnym, i o błogosławieństwo dla emerytowanych Pracowników Szkoły.

18.00:

(1) + Grzegorz Szuberla (13 rocznica śmierci)

(2) + Antonina Gancarz – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Bogdan Rogowski – od rodziny Tomasik – poza parafią

(1) + ks. Józef Toporek

(2) Gr. + Antonina Gancarz – poza parafią – początek

(3) + Bogdan Rogowski – od rodziny Rózgów z Sosnowca – poza parafią

(4) Gr. + Bronisława (f) Armata

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich którzy troszczą się o nasz kościół

(3) + Bogdan Rogowski – od rodziny Nowik z Tarnowa – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Zdzisław Dróżdż (1 rocznica śmierci) – od żony

(3) + Bogdan Rogowski – od rodziny Witek z Tarnowa – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) ++ Helena i Władysław Wilczak

(3) + Bogdan Rogowski – od rodziny Szudrowicz – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1)

(3) + Bogdan Rogowski – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(5) + Piotr Gaweł – od syna Łukasza z Katarzyną – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(3) + Bogdan Rogowski – od rodziny Orłoś – poza parafią

(5) + Piotr Gaweł – od wnuki: Nikodem, Klara, Rozalia, Mikołaj – poza parafią

(6) + Piotr Gaweł – od Stanisław z rodzina z Łańcuta – poza parafią

(7) + Piotr Gaweł – od Pracownicy Zakładu produkcji śrub w Palikówce – poza parafią

10.30: + Tadeusz Kołodziej

16.00: ++ Stefania, Józef, Jan, Tadeusz i zmarli z rodziny Łukasz

Informacje diecezjalne!

OO. Bernardyni w Rzeszowie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Pani Rzeszowa, które odbędą się w dn. od 8 do 12 września br. Suma odpustowa zostanie odprawiona dn. 12 września br. w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18 pod przewodnictwem Abp Józefa Michalika. Szczegóły na plakacie.

KSM zaprasza na 61. złazisko (pieszy rajd) do Kolbuszowej. Zapraszamy wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup lub indywidualne zapisy uczestników do grup otwartych umieszczonych na plakacie. Więcej informacji i zapisy na www.ksm.rzeszow.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby po 50. roku życia lub zakończeniu aktywności zawodowej do udziału w spotkaniach Uniwersytetu w ciągu roku akademickiego. Spotkania w trzech blokach: religijnym, medycznym i społeczno-kulturalnym odbywają się co dwa tygodnie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.09.2023 w Instytucie. Szczegóły na plakacie.