XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2019 r.

31/08/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

Dzisiaj 80 rocznica wybuch II wojny światowej – pamiętajmy w naszej modlitwie o tych którzy zginęli w czasie wojny i prośmy Boga o pokój na świecie.

1. Jutro rozpoczęcie Roku Szkolnego – serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00

O godz. 10.15 uroczysta inauguracja Nowego Roku Szkolnego z Zespole Szkół, po niej spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

2. W środę zapraszam na Mszę św. ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów. Zaproszenie do kandydatów kieruje nie tylko do chłopców z IV kl. SP, ale i do starszych jeśli wyrażają taką chęć – rodziców proszę o zachętę.

3. W dniu 7 września 2019 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska – najpóźniej do jutra można zgłaszać się na pielgrzymkę z wypełnionymi deklaracjami

-  6.30 – zbiórka pielgrzymów;

- 6.40 – błogosławieństwo pielgrzymów

- 7.00 wymarsz pielgrzymki – serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 17.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Akcja Katolicka

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara  – serdecznie zapraszam.

5. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania

6. Msze św. w tygodniu: o godz. 18.00, niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7. Proszę Rodziców, którzy jeszcze tego nie uczynili, by zaopatrzyli swoje dzieci w podręczniki i ćwiczenia do religii. W Szkole Podstawowej od klasy I do VIII  obowiązuje wydawnictwo JEDNOŚĆ;

8.  Intencje Mszalne:

O błogosławieństwo Boże dla: nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły w nowym roku szkolnym, i emerytowanych pracowników szkoły.

(1) + Janina Wiercioch (6 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od wnuka Piotra jakubowskiego z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Anny i Macieja Maziarz w 15 rocznice ślubu

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Walatów z czarnej – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Anny i Roberta Lech w 20 rocznice ślubu

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od wnuka Romana z rodziną – poza parafią

Czwartek 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Władysława (m)

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Prucnal, – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii, i życie wieczne dla + Mariana Lech – od dzieci

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Prucnal – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) ++ Alfred, Franciszka (f) , Józef Dziągwa

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od rodziny Bojda – poza parafią

7.30: (1) ++ Teresa i Mieczysław Grzesik – od córki z mężem

(2) Gr. + Czesława (f) Ożóg – od Marii i Józefa Jakubowskich z rodziną  – poza parafią

10.30: + Janina Konopka (1 rocznica śmierci) – od męża

W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w niedzielę, 1 września br. o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji.

Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodych, który odbędzie się 7 września w Rzeszowie. Od godz. 9.00 spotkania w poszczególnych wspólnotach. Od godz. 14.00 spotkanie wszystkich wspólnot w DD „Tabor”. Szczegółowe informacje u księży moderatorów odpowiedzialnych za KSM, RAM, LSO i Ruch Światło-Życie.

Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Jest ona zaplanowana na 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża. Punktem centralnym jest Włocławek. Tam modlitwa rozpocznie się o godz. 11. W naszej diecezji w tym dniu zachęcamy do udziału w nabożeństwach: w Kobylance (godz. 11), w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (godz. 18), w drodze krzyżowej na górę Grzywacką (rozpoczęcie o godz. 14 przy kościele w Kątach). Ponadto w każdej parafii w tym dniu lub w niedzielę, 15 września, należy przeprowadzić nabożeństwo adoracji Krzyża albo inne stosowne nabożeństwo.

W każdy 8. dzień miesiąca w kaplicy DD „Tabor” sprawowana będzie Msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa. Rozpoczęcie w niedzielę 8 września o godz.18. Szczegóły na www.tabor.rzeszow.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, którego celem jest edukacja i integracja osób starszych serdecznie zaprasza na Jubileusz 5-lecia naszego Uniwersytetu oraz do zapisywania się do grona jego słuchaczy.  Jubileusz będzie miał miejsce w dniu 14 września od godz. 9.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie. Szczegóły są dostępne na plakacie i na ulotkach.