XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020 r.

01/08/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj można zyskać odpust „Porcjunkuli”

2. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości – w koszyku przy wejściu do kościoła proszę składać karteczki z imionami osób uzależnionych od alkoholu – codziennie będziemy się modlić o ich trzeźwość.

3. W środę 5 sierpnia br. do naszej parafii przybędzie Matka Boża w znaku obrazu, którą robotnicy „Solidarności” obrali sobie za patronkę oraz relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki kapelana „Solidarności”.

Program peregrynacji:

środa – 5 sierpnia

- 17.30 – uroczyste powitanie

- 18.00 – Msza św.

- 19.00 – różaniec i czuwanie modlitewne (poprowadzi młodzież)

Na Mszę św. i czuwanie zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

- 21.00 – Apel Jasnogórski

czwartek – 6 sierpnia

- 7.00 – Msza św.

Od godz. 8.00 czuwanie modlitewne Róż Różańcowych i możliwość prywatnego nawiedzenia

- 8.00 – Róża św. Anny

- 9.00 – Róża św. Elżbiety

- 10.00 – Róża św. Teresy

- 11.00 – Róża św. Faustyny Kowalska

- 12.00 – Róża św. Kingi i Róża św. Franciszka i Hiacynty

- 13.00 – Róża św. Moniki i Róża św. Jana Pawła II

- 14.00 – Róża św. Alberta Chmielowskiego i św. Józefa Sebastiana Pelczara

- 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa (Róża św. Jadwigi Królowej)

- 17.00 – Msza św. i Akt Zawierzenia Matce Bożej

- 18.00 – Pożegnanie

Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tej uroczystości.

Proszę zatroszczyć się o udekorowanie kapliczek i krzyży, jak również i domów.

spowiedź przed peregrynacją we wtorek od godz. 17.00

3. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego – poświecenie kopru

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i miesiąca.

W czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 17.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w poniedziałek i piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.00

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

5. W tym tygodniu wspominamy:

- wtorek – św. Jana Marii Vianneya

- czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego

- sobota – św. Dominika

6. W sobotę 8 dzień miesiąca – Nowenna do św. Jadwigi Królowej

Msze św. w tygodniu: godz. 18.00; czwartek 7.00 i 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Damian Ciosek – od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników ZS w Wólce Podleśnej

Wtorek – 18.00

(1) ++ Aniela (12 rocznica śmierci) i Jan Drupka

Środa: – 18.00

(1) Za Parafian

(2) O błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róż Różańcowych

(3) Gr. + Emilia Skawińska – poza parafią

Czwartek – 7.00 O błogosławieństwo Boże dla fundatorów i dobrodziejów naszej parafii

17.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Agnieszki i Daniela w 15 rocznicę ślubu i ich synów

Piątek 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich którzy budowali 3 ołtarz na Boże Ciało

Sobota – 18.00

(1) + ks. Jan Kalinka

(2) Gr. + Emilia Skawińska – poza parafią

7.30: (1) + Jerzy Perdeusz (7 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Emilia Skawińska – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Bronisławy – od synów i córek z rodzinami

Informacje Diecezjalne

We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ograniczona w zasadzie do duchowego pielgrzymowania. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św. o godz. 6:30 w kościele farnym w Rzeszowie (będzie transmitowana przez radio VIA). Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie pomagało wypełnić zobowiązania pielgrzymie (szczegółowe informacje na stronie: radiovia.com.pl). Zapraszamy pielgrzymów do udziału we Mszy św. sprawowanej na Jasnej Górze 13 sierpnia o godz. 11:30 (również transmitowanej w radiu). Pielgrzymkowe materiały duszpasterskie do wykorzystania w parafiach zostaną przesłane w oddzielnym mailu.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 6 do 9 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Pierwszego Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego.

Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 11-12 września 2020 r. w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Serdecznie zapraszamy na nie szczególnie te osoby, które planują ślub w najbliższym czasie. Zgłoszenia: www.parafia.niechobrz.plduszpasterzeniechobrz@gmail.com, tel. 17 87 18 005.

Artykuły godne przeczytania: