XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021 r.

31/07/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

2. Jutro 2 sierpnia możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”

By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić następujące warunki:

- pobożnie nawiedzić kościół,

- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,

- przystąpić do spowiedzi świętej, jeżeli się nie jest w stanie Łaski uświęcającej

- przyjąć Komunię świętą,

- pomodlić się według intencji Ojca Świętego,

- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Warto więc tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 17.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej (udamy się na cmentarz) –- różaniec poprowadzi Róża św. Anny – serdecznie zapraszam.

Proszę Strażaków o zabezpieczenie przejścia – Bóg zapłać!

4. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego – po Mszy św. poświecenie kopru.

5. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Wojciech Gunia (1 rocznica śmierci) i Stanisław Gunia (29 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(1) ++ Stanisława i Władysław, Czesław Ożóg; Maria i Piotr, Bronisława Ożóg; Józef, Jan i Kazimierz Ożóg; Stefan Jastrząb, Władysław Wilczak, Kazimierz Pyziak

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od sąsiadów: Stanisławy, Jadwigi i Pawła – poza parafią

Środa –  18.00

(1) ++ Magdalena, Franciszek, Jan, Katarzyna

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od Ewy i Józefa Marszałek – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Janina Staszowska – od wnuka Rafała

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od Ewy i Józefa Marszałek – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski z okazji 1 rocznicy I Komunii św. dla Magdaleny i rodziny

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od rodziny z Kamionki – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) O błogosławieństwo Boże dla Wojciecha w 1 rocznicę urodzin

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od rodziny z Kamionki – poza parafią

7.30: (1) + Jerzy Perdeusz (8 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od rodziny Bujniak – poza parafią

10.30: ++ Bronisława (f) (rocznica śmierci) i Władysław, Stanisław Marszałek

4 sierpnia o godz. 6.30 Mszą Świętą na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Studio pielgrzymkowe na antenie Katolickiego Radia VIA od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35; 10:15; 12:10; 16:10 i 20:00. Również zapraszamy codziennie na Eucharystię do Bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18:00, która będzie celebrowana przez księży przewodników poszczególnych grup. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w Kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20:30. Zarówno Msze Święte, jak i nabożeństwa będą transmitowane przez Radio VIA. Zachęcamy do podawania swoich intencji na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Będą one polecane w nowennie podczas Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Odbywać się one będą w dniach od 5 do 8 sierpnia br. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 11 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

Władze Województwa Podkarpackiego przypominają,  że do 1 stycznia 2022 r. należy wymienić stare, pozaklasowe piece na paliwo stałe. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.