XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023 r.

29/07/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. We wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

2. W środę 2 sierpnia możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”

By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić następujące warunki:

- pobożnie nawiedzić kościół,

- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,

- przystąpić do spowiedzi świętej, jeżeli się nie jest w stanie Łaski uświęcającej

- przyjąć Komunię świętą,

- pomodlić się według intencji Ojca Świętego,

- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Warto więc tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

3. W niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego – po każdej Mszy św. poświecenie kopru.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek:

- o godz. 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

- o godz. 18.00 Msza św.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Franciszka i Hiacynty

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

6. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny – od rodziców

(1) ++ Wojciech Gunia (3 rocznica śmierci) i Stanisław Gunia

(3) + Mateusz Orzech – od Anny i Sławomira Gołojuch – poza parafią

(1) + Franciszek Mendrala

(2) + Antonina Gancarz – od córki Władysławy z mężem – poza parafią

(3) + Mateusz Orzech – od pracowników MHSI z Gienią, Teresą i Bogusią – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Władysław Kotula

Piątek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, i zdrowie duszy i ciała dla Ewy

(3) + Mateusz Orzech – od kolegi Łukasza – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Róż Różańcowych

(3) + Mateusz Orzech – od Wioletty i Katarzyny – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Bronisława (f), Władysław, Stanisław Marszałek

(3) + Mateusz Orzech – od rodziny Mendak – poza parafią

10.30: + Zofia Litwin (2 rocznica śmierci)

W piątek, 4 sierpnia 2023 r. wyruszy 46. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 tradycyjnie przy kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

Duszpasterstwo młodzieży organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkania dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie w czterech miejscach naszej diecezji. Są to: Gorlice, Jasło, Cmolas, Rzeszów. W programie: zabawy integracyjne, Msza św., modlitwa uwielbienia oraz transmisja spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Lizbonie. Zapraszamy młodzież ale także rodziny na te spotkania.

W Rzeszowie rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele OO Bernardynów.

Szczegółowe informacje na plakatach w załącznikach oraz na stronie  www.mlodziez.rzeszow.pl

Ogłoszenie społeczne

W dniu 3 sierpnia br. (czwartek) w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące otrzymania dotacji w programach: „Czyste powietrze”, „Mój prąd”, „Moje ciepło”. Więcej informacji na afiszu w tablicy ogłoszeń.