XVII Niedziela Zwykła 28.07.2024 r.

27/07/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

W czwartek przypada 80-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz za poległych powstańców.

2. W piątek 2 sierpnia możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”

By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić następujące warunki:

- pobożnie nawiedzić kościół,

- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,

- przystąpić do spowiedzi świętej, jeżeli się nie jest w stanie Łaski uświęcającej

- przyjąć Komunię świętą,

- pomodlić się według intencji Ojca Świętego,

- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Warto więc tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek:

- o godz. 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

- o godz. 18.00 Msza św.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 6.30 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

5. Msze św. w tygodniu:  18.00; sobota 6.30; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Małgorzaty i Bartłomieja Dyrkacz w 23 rocznicę ślubu

(2) + Stanisław Kłonicki – od Zofii Dudek z rodziną –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od swatowej Marii – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Aleksandry w rocznicę urodzin – od rodziców i brata

(2) + Stanisław Kłonicki – od Sylwii i Jakuba Lech z rodziną –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Zaczerniu – poza parafią – koniec

(4) + Franciszek Gołojuch – od Małgorzaty i Krzysztofa Kutowicz – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) ++ Antonina, Bronisława (f), Józef

(2) + Stanisław Kłonicki – od Joanny i Pawła Lech z rodziną –  poza parafią

(3) + Franciszek Gołojuch – od koleżanek i kolegów synowej Anny z OSiR Nowa Wieś – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) ++ Wojciech (4 rocznica śmierci) i Stanisław Gunia

(2) + Stanisław Kłonicki – od uczestników pogrzebu –  poza parafią

(3) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Marcin Bereś z rodziną – poza parafią – początek

Piątek – 18.00:

(1) ++ Janina Lech i Jej rodzice Aniela i Walenty

(3) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Edyty i Michała Litwin – poza parafią

Sobota – 6.30

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla ks. Waldemara w 60 urodziny – od Margaretki

(3) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Edyty i Michała Litwin – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Bronisława (f) (24 rocznica śmierci), Władysław i Stanisław Marszałek

(2) + Stanisław Kłonicki – od uczestników pogrzebu –  poza parafią

(3) Gr. + Franciszek Gołojuch – od koleżanek i kolegów synowej Anny z OSiR Nowa Wieś – poza parafią

16.00: + Maria Małecka

Informacje diecezjalne !

W niedzielę, 4 sierpnia br., wyruszy 47. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Rozpocznie się ona od celebracji Eucharystii na Placu Farnym w Rzeszowie o godz. 6.30.

Ogłoszenie społeczne!

Wójt Gminy Trzebownisko zaprasza na Dni Gminy Trzebownisko IMPREZALIA w dniach 3-4 sierpnia 2024 r. – stadion sportowy LKS „Leśna” Wólka Podleśna.

- szczegółowy plan na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Bezpłatne badania „Profilaktyka 40 plus” w dniach 3 – 4 sierpnia w godzinach 7.00 – 10.00 sala w Domu Ludowym.

Więcej informacji na plakacie w gablocie.