XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023 r.

22/07/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach” .

Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się modlitwa w intencji kierowców i obrzęd poświęcenia pojazdów.

Z tej okazji zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji organizacji MIVA Polska: „Jeden grosz za jeden kilometr”. Będzie to nasz wyraz wdzięczności Bogu za szczęśliwą i bezpieczną jazdę w minionym roku.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- wtorek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa

- środa – św. Joachima i Anny – rodziców NMP

- sobota – św. Marty, Marii i Łazarza

3. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Moniki

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

4. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

5.  Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 18.00:

(1) + ks. Józef Toporek (rocznica śmierci)

(2) + Mateusz Orzech – od Joanny i Pawła Lech – poza parafią

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Edyty i Janusza w 20 rocznicę ślubu – od córek

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Babć i Dziadków z naszej parafii

Czwartek – 18.00:

++ Antoni i Anna Wisz

Piątek – 18.00

++ Maria i Jan Bujniak

Sobota – 18.00:

+ Maria Małecka (10 rocznica śmierci) – od siostry Zofii z rodziną

Niedziela – 7.30

Za Parafian

10.30: O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich darczyńców naszej parafii

16.00: ++ Janina Lech (12 rocznica śmierci) i Jej rodzice Aniela i Walenty

Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Matko Kościoła, prowadź!”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

Duszpasterstwo Młodzieży przypomina, że w sobotę, 5 sierpnia 2023 r. w Gorlicach, Jaśle, Cmolasie, Zabawie i Rzeszowie odbędą się regionalne spotkania młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży pod nazwą „Lizbona na Podkarpaciu”.  Zachęcamy młodzież z grup parafialnych do udziału w tych spotkaniach.