XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2017 r.

22/07/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. We wtorek święto św. Jakuba Apostoła

2. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny , Rodziców NMP  – serdecznie zapraszam na Mszę św. wszystkie Babcie i Dziadków z naszej parafii.

3. Składam serdeczne podziękowanie Panom, którzy brali udział w malowaniu przedsionka kościoła:

Poniedziałek – Ryszard Jastrząb, Wojciech Kapłan, Jan Drupka, Zygmunt Jakubowski, Piotr Jakubowski, Mariusz Cyrek, anonimowy parafianin; ministranci – Andrzej Jakubowski, Bartłomiej Jakubowski, Filip Kapłan

Wtorek – Wojciech Kapłan, Zygmunt Jakubowski, Janusz Kuźniar z synem, Stanisław Litwin, Bartłomiej Drupka, Jerzy Michno, Franciszek Kłonicki, anonimowy parafianin; ministranci – Andrzej Jakubowski, Bartłomiej Jakubowski, Filip Kapłan

Piątek – Jan Drupka, Tomasz Lech, anonimowy parafianin

Przez wszystkie dni obecny był Pan Aleksander Niewitała

Wszystkim za ofiarną pracę serdeczne: Bóg zapłać !

4. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Izabela Lech-Albiniak, Wiesława Stawarz, Barbara Granat, Teresa Lech, Bogumiła Janda, Tomasz Baran, Zofia Szura.

5. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 221, 377, 129A, 30, 112, 179, 301, 467, 203, 158, 24, 263B, 78, 407, 333A, 26B, 302, 486, 364, 26, 29, 93, 188, 421, 172, 86, 26G, 358C, 224, 333

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek 18.00 (1) Za zmarłych z rodziny: Grzesików, Kryspinów, Pasierbów i dusze w czyśćcu cierpiące

(2) + Edward Litwin – od Katarzyny i Rafała Saneckich

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od kuzyna Mateusza – poza parafią

Wtorek 18.00 (1) + Józef Wisz (nr 107) – od córki Barbary z rodziną

(2) + Józef Grzesik (7 dzień po pogrzebie) – od żony Wiktorii

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od kuzynek i kuzynów z rodzinami – poza parafią

Środa 18.00 (1) + Edward (20 rocznica śmierci)

(2) O błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Babć i Dziadków z naszej parafii

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od kuzynek i kuzynów z rodzinami – poza parafią

Czwartek 18.00 (1) Dziękczynna za pielgrzymkę na Jasną Górę i do Lichenia, i o błog. Boże, i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymów, i ich rodzin

(2) + Edward Litwin – od Stefana Lecha z rodziną

Piątek 18.00 (1) + Bolesław Nędza – od kuzynki Marianny z rodziną

(2) + Stefania Małecka – od brata Wojciecha z rodziną

(3)Gr. + Łukasz Pyrcz – od kuzyna Krzysztofa z rodziną z Podleszan– poza parafią

Sobota 18.00 (1) + Bolesław Nędza – od rodziny Niewitała i Wrona

(2) + Stefania Małecka – od koleżanek z pracy córki Kazimiery

(3) Gr. + Łukasz Pyrcz – od Piotra, Tomasza Lasek z rodzina z Podleszan – poza parafią

7.30 (1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Zofii w rocznice urodzin

(2) Gr. + Łukasz Pyrcz – od rodziny Baran – poza parafią

10.30 Za Parafian

16.00 + Maria Małecka

1 Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2017 roku w Rzeszowie o 17.00 na placu im. Armii Krajowej w Rzeszowie. W programie: 17:00 – Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja. Msza św. będzie transmitowana przez Katolickie Radio Via.

2 W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno–moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa

3 Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w dniach 3-6 sierpnia 2017 r. Centralna uroczystość w niedzielę, 6 sierpnia. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy abp Józef Michalik z Przemyśla.

4 W piątek, 4 sierpnia br. wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy rzeszowskiej farze o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.