XVI Niedziela Zwykła 21.07.2024 r.

20/07/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj rozpoczniemy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Razem Niesiemy Chrystusa na krańce świata” . Ze względu na wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i obrzęd błogosławieństwa pojazdów.

Z tej okazji zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji organizacji MIVA Polska: „Jeden grosz za jeden kilometr”. Będzie to nasz wyraz wdzięczności Bogu za szczęśliwą i bezpieczną jazdę w minionym roku.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny

- wtorek – święto św. Brygidy – Patronki Europy – środa – św. Kingi

- czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa

- piątek – św. Joachima i Anny – rodziców NMP

3. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Teresy

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

4. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Stanisław Świeboda – od dzieci z rodzinami

(2) + Stanisław Kłonicki – od Czesławy Janusz z rodziną –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Zaczerniu – poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od rodzina Guz – poza parafią

(1) + Jan Grzesik

(2) + Stanisław Kłonicki – od Emilii i Janusza Walny –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od Marii i Stanisława Stompolskich – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) + Krzysztof Grzesik – od żony i dzieci z rodzinami

(2) + Stanisław Kłonicki – od Janiny i Kazimierza Chmiel z Medyni Łańcuckiej –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od Marii i Stanisława Stompolskich – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla ks. Krzysztofa Golas – od Margaretki

(2) + Stanisław Kłonicki – od Danuty i Tadeusza Drzał z rodziną –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od Heleny i Aleksandra Witek – poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej, wstawiennictwo św. Joachima i Anny, i błogosławionej Rodziny Ulmów dla Babć i Dziadków z naszej parafii

(2) + Stanisław Kłonicki – od Janiny Świeboda z Palikówki –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od Heleny i Aleksandra Witek – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + Anna i Antoni |Wisz

(2) + Stanisław Kłonicki – od Bronisławy Jakubowskiej –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od Kazimiery i Władysława Prucnal – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(2) + Stanisław Kłonicki – od Bronisławy Jakubowskiej –  poza parafią

(4) + Franciszek Gołojuch – od Kazimiery i Władysława Prucnal – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Joanny i Piotra w 20 rocznicę ślubu

16.00: ++ Bronisława (f) i Stefan Jakubowscy, i zmarli z rodzin

Informacje diecezjalne !

Trwają zapisy do udziału w 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Z Maryją w Kościele”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie. W załączeniu plakat.

Zapraszamy na koncert „Klasyka bez granic” w niedzielę, 28 lipca br. o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. W programie największe dzieła muzyki klasycznej i religijnej w wykonaniu Anny Czenczek i Jacka Wójcickiego oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i kwintetu smyczkowego ARSO Ensemble. Serdecznie zapraszamy. Plakat w wersji elektronicznej w załączeniu.

Duszpasterstwo parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. T. Rejtana 21) zaprasza na uroczystości ku czci świętego Szarbela w niedzielę 28 lipca br. o godz. 17:00. W programie modlitwa różańcowa z prośbami za wstawiennictwem św. Szarbela, Eucharystia, nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie przy relikwiach świętego Patrona i Eucharystyczna procesja ulicami miasta. Podczas nabożeństwa możliwość uczczenia relikwii i przyjęcia oleju św. Szarbela. Szczegóły na plakacie.

Ogłoszenie społeczne!

Szanowni Mieszkańcy!

Sołtys wsi Wólka Podleśna prosi o potwierdzenie wszystkich terminów wynajmu sali tanecznej w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej.  Proszę o informację pod numerem telefonu : 605-967-400.

Z góry dziękuję za przekazane informacje.