XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2019 r.

20/07/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny

- wtorek – święto św. Brygidy Patronki Europy

- czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona podróżujących

2. Msze św. w tygodniu: o godz. 18.00, niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

3. W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

W przyszłą niedzielę, 28 lipca, z racji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się modlitwa w intencji kierowców i obrzęd poświęcenia pojazdów.

Z tej okazji przy pokropieniu wodą święconą pojazdów zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji organizacji MIVA Polska: „Jeden grosz za jeden kilometr”. Będzie to nasz wyraz wdzięczności Bogu za szczęśliwą i bezpieczną jazdę w minionym roku.

4.  Intencje Mszalne:

(1) + Stanisław Świeboda

(2) O błogosławieństwo Boże dla ks. Krzysztofa z okazji imienin

Wtorek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny z okazji imienin i wnuczki Hani z okazji urodzin – od męża i dziadka

(2) + Mieczysław Grzesik – od siostry Czesławy z synami – poza parafią

(1) O szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo Boże dla mamy i dziecka

(2) + Mieczysław Grzesik – od szwagra Józefa z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) ++ Janina (8 rocznica śmierci), Aniela i Walenty Lech

(2) + Mieczysław Grzesik – od Zofii Cisło – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Maria Małecka

(2) + Mieczysław Grzesik – od Zofii Cisło – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + Stefania Bratek (20 rocznica śmierci)

(2) + Mieczysław Grzesik – od Urszuli i Witolda Cisło – poza parafią

7.30: (1) ++ Stefania i Józef Łukasz

(2) + Mieczysław Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: + Józef Grzesik (2 rocznica śmierci) – od żony

Informacje diecezjalne:

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 1 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

W ramach uroczystości odpustowych w Cmolasie w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 20, w kościele sanktuaryjnym odbędzie się koncert organowo-kameralny, na który serdecznie zapraszamy.