XV Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

11/07/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

/do użytku wewnętrznego parafii/

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek: Andrzeja Świerada i Benedykta

- środa: św. Bonawentury

- czwartek: NMP z Góry Karmel

2. Od przyszłej niedzieli przywrócona zostaje posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

3. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

4. Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 18.00

(1) + Paweł Kamiński – od Rady Rodziców Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej

(2) + Damian Ciosek – od koleżanek i kolegów mamy Damiana z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + Wilhelmina

(2) + Damian Ciosek – od koleżanek i kolegów mamy Damiana z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

 Środa: – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Barbary Kamińskiej i jej dzieci – Rady Rodziców Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej

(2) + Damian Ciosek – od koleżanek i kolegów mamy Damiana z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Paweł Kamiński – od Sióstr i Braci z Róży Św. Jana Pawła II

(2) + Damian Ciosek – od koleżanek i kolegów mamy Damiana z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

Piątek 18.00

(1) + Roman

(2) + Damian Ciosek – od Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

Sobota – 16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marii i Henryka Dyrkacz w 50 rocznicę ślubu – od dzieci z rodzinami

18.00

(1) ++ Bronisława (f) i Stefan Jakubowscy

(2) + Damian Ciosek – od Joanny i Tymoteusza z rodziną – poza parafią

Niedziela

7.30: (1) O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Szymona w pierwsza rocznicę urodzin

(2) + Damian Ciosek – od kolegi Kamila z rodziną – poza parafią

10.30: Za Parafian

16.00: + Czesław

 

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do duchowego uczestnictwa w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

Rzeszów, 3 lipca 2020 r.

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

 

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.

Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.

W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.

Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

 

Z serca Wam błogosławię!

bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski