XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

12/08/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. We wtorekUroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na Sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

2. 15 sierpnia to Dzień Wojska Polskiego. W tym roku przypada 103 rocznica Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”.

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie i módlmy się za Tych, którzy oddali za Nią swoje życie i obecnie strzegą Jej granic.

Zachęcam do tego, aby wywiesić flagę narodową.

3. W piątek 18 dzień miesiąca – nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb – zapraszam do udziału.

3. Zgodnie z apelem Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, dzień 15 sierpnia 2023 r. obchodzony będzie w Kościele w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią.

W związku z tym, w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a po Mszach św. Caritas  zorganizuje zbiórkę funduszy do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi.

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

6. Msze św. w tygodniu:  18.00; wtorek –  7.30, 10.30, 16.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Agata Gołojuch i zmarli z rodziny

(2) + Antonina Gancarz – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(3) + Antonina Gancarz – od wnuka Damiana z żoną Dorotą – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(1) + Jerzy Perdeusz (10 rocznica śmierci)

(2) + Antonina Gancarz – od szwagierki Anieli – poza parafią

(3) + Antonina Gancarz – od rodziny Gwizdak z Kraczkowej – poza parafią

16.00: + Mieczysław Kot – od żony i dzieci

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla  Parafian przygotowujących 4 ołtarz na Boże Ciało

(2) + Antonina Gancarz – od chrześnicy Krystyny z rodziną – poza parafią

(3) + Antonina Gancarz – od wnuka Mariusza z żoną Sylwią i dziećmi – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Piotr Gaweł (7 dzień po pogrzebie) – od żony

Piątek – 18.00

(1) + Krystyna Iwan-Socha

(3) + Antonina Gancarz – od Zofii i Kazimierza Chłanda z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty i Mariana

(3) + Antonina Gancarz – od chrześnicy Krystyny Litwin z rodziną – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) + Władysław (14 rocznica śmierci) i Aniela Jakubowscy

(2) + Antonina Gancarz – od synowej – poza parafią

(3) + Antonina Gancarz – od Emilii Doleckiej z rodziną – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Agaty i Łukasza w 10 rocznicę ślubu, i błogosławieństwo Boże dla Ich córek

Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie zaprasza wszystkie osoby obdarzone talentem literackim (powyżej 14. roku życia) do wzięcia udziału w konkursie poetyckim dotyczącym 80. rocznicy pacyfikacji osiedla Rzeszów Staroniwa. Więcej szczegółów na plakacie. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej parafii: https://judatadeusz.rzeszow.pl/.

Parafia w Nowym Żmigrodzie zaprasza 23 sierpnia 2023 r. o godz. 11 na uroczystą Eucharystię ku czci bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika.

Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR zaprasza na Festiwal Psalmów Dawidowych, Psalmy Pokoju
i Dziękczynienia – dziękczynienie za Rodzinę Ulmów. Koncert odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia o godz. 18.00 na stadionie sportowym w Kolbuszowej, ul. Wolska 2. Na  scenie wystąpią: Avraham Fried, Yaakov Lemmer. W czasie koncertu odbędzie się premiera „Psalmy Pokoju i Dziękczynienia” z udziałem m.in.: Piotra Rubika, Golec uOrkiestra, Andrzeja Lampert, Michała Jurkiewicza, Izabeli Szafrańskiej oraz  Marii Coman. Wstęp wolny. Szczegóły na Facebooku: Festiwalpsalmówdawidowych.

A P E L

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o pomoc dla Słowenii

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro.

Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o  wsparcie.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.

Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański