XIX Niedziela Zwykła 11.08.2024 r.

10/08/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W czwartekUroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na Sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

2. 15 sierpnia to Dzień Wojska Polskiego. W tym roku przypada 104 rocznica Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”.

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie i módlmy się za Tych, którzy oddali za Nią swoje życie i obecnie strzegą Jej granic.

Zachęcam do tego, aby wywiesić flagę narodową.

3. W niedzielę 18 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb – zapraszam do udziału.

4. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

5. Msze św. w tygodniu:  18.00; czwartek – 7.30, 10.30, 16.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6.  Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Dariusz Ruszel (12 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Izabeli i Konrada Matyka – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Adama Jakubowskiego – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Anny i Arkadiusza w 10 rocznice ślubu – od rodziców

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Urszuli i Stanisława Motyka – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Barbary i Krzysztofa Gancarz – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Maksymiliana

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Tadeusz Pietraszek – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Barbary i Krzysztofa Gancarz – poza parafią

Czwartek – 7.30

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Marii i Stanisława z okazji urodzin

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Stanisław Grzesik – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Marii Jałówka z rodziną – poza parafią

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Katarzyny Pietraszek – od rodziców i brata

Piątek – 18.00:

(1) ++ Aniela i Jan Drupka

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Wiesław Pietraszek – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Anny i Wiesława Kopeć z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) ++ Salomea i Bronisław Jakubowscy

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Stanisław Pietraszek – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Ryszard Litwin z rodziną – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Irena i Jan Nowak

(2) Gr. + Franciszek Gołojuch – od Marii i Ryszarda Jastrząb – poza parafią

(3) + Janina Małecka – od Ryszard Litwin z rodziną – poza parafią

(4) + Aniela Pieczonka – od Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. – poza parafią

10.30: ++ Stanisława (f) i Stanisław Piekło

16.00: (1) Za Parafian

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Beaty i Romana Bońkowskich w 17 rocznicę ślubu – poza parafią

Ogłoszenie społeczne!

Wójt Gminy Trzebownisko informuje, że od 1 września rusza bezpłatna komunikacja środkami transportu Międzygminnej Komunikacji Samochodowej MKS dla uczniów i studentów do ukończenia 26 roku życia zameldowanych na terenie Gminy Trzebownisko. Uczniowie szkół średnich w dniach 5-23 sierpnia 2024 roku mogą składać wnioski w punkcie informacyjnym Urzędu Gminy w godzinach pracy urzędu. Dla uczniów szkół podstawowych oraz dla studentów informacja o terminie i formie składania wniosków zostanie przedstawiona w osobnym komunikacie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na profilu facebookowym Urzędu Gminy.