XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021 r.

07/08/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy

- wtorek – święto świętego Wawrzyńca

- środa – św. Klary

- sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego

- niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na Sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

2. 15 sierpnia (niedziela) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocześnie jest to Dzień Wojska Polskiego. W tym roku 15 sierpnia przypada również 101 rocznica Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”.

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie i módlmy się za tych, którzy oddali za Nią swoje życie i obecnie strzegą Jej granic.

Zachęcam do tego, aby wywiesić flagę narodową.

4. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Bronisław, Krystyna, Zbigniew Bielenda

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od Heleny i Józefa Lech – poza parafią

(1) ++ Albina i Antoni Majka; Józefa (f) Lenart

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od Emilii Lech – poza parafią – koniec

Środa –  18.00

(1) + Tadeusz Lech (5 rocznica śmierci)

(2) + Maria Pieczonka – od Anny i Grzegorza Drzał – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Janina Staszowska – od córki Kazimiery z mężem

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od rodziny Woś – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Janina Staszowska – od wnuka Artura z rodziną

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od Elżbiety i Zygmunta Jakubowskich z dziećmi – poza parafią

(3) + Stanisław Lech (30 dzień po śmierci) – od siostry Anny z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Janina Staszowska – od wnuczki Justyny z rodziną

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30: (1) + Roman Kot (2 rocznica śmierci) – od rodziny

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

16.00: Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny w 40 urodziny

Rozpoczęła się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania za pośrednictwem Katolickiego Radia VIA. W dniach od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35; 10:15; 12:10; 16:10 i 20:00 prowadzone są specjalne audycje pielgrzymkowe. Również zapraszamy do udziału
w Eucharystii, sprawowanej w dniach trwania pielgrzymki w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18:00, a także do udział w nabożeństwach różańcowych w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie o godz. 20:30.

Szpital Specjalistyczny „Pro-Familia” zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne. Program skierowany jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życie, które nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 2 latach. Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem
tel. 17 773 57 00.