XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023 r.

08/07/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj parafialna Caritas będzie rozprowadzać cegiełki na zorganizowanie 5 turnusów wakacyjnych dla dzieci organizowanych przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej – zachęcam do wsparcia tej inicjatywy

2. We wtorek przypada 80. rocznica tzw. „krwawej niedzieli”, gdy w ok. 100 miejscowościach na Wołyniu doszło do największej fali mordów dokonanych przez Ukraińców na Polakach.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej to święto obchodzone corocznie 11 lipca. Jest ono poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej; zostało ustanowione na mocy uchwały Sejmu RP z dnia 22 lipca 2016 r.

Prośmy Boga o miłosierdzie dla wszystkich Ofiar tej zbrodni i módlmy się o prawdziwe pojednanie pomiędzy Polakami a Ukraińcami, i w intencji Naszej Ojczyzny. W tym dniu we wszystkich kościołach będą biły dzwony o godz. 12.00.

3. W dniach 21-23 lipca br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Lichenia i Torunia. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek 21 lipca: o godz. 21.45 błogosławieństwo pielgrzymów, o godz. 22.00 wyjazd pielgrzymki. Koszt 230 zł.

4. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Kingi

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

5. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Andrzej Jastrząb i zmarli z rodziny

(2) + Mateusz Orzech – od Sylwii i Pawła Dziągwa – poza parafią

(3) + Mateusz Orzech – od Jolanty i Waldemara Kokoszka z rodziną – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od rodziny Drzał i Frej – poza parafią

(1) ++ Antonina i Tomasz Gancarz

(2) + Mateusz Orzech – od Teresy i Sylwestra Lech – poza parafią

(3) + Mateusz Orzech – od Jolanty i Waldemara Kokoszka z rodziną – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od Doroty i Marka Świeboda – poza parafią

(1) O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, i św. Józefa dla Marka z okazji urodzin

(2) + Antonina Gancarz (30 dzień po śmierci) – od wnuków i prawnuków – poza parafią

(3) + Mateusz Orzech – od Elżbiety i Andrzeja Surowiec – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od koleżanek i kolegów Natalii z Gimnazjum – poza parafią

(5) + Mateusz Orzech – od Ewy i Antoniego z rodziną z Rzeszowa – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) ++ Aniela (15 rocznica śmierci), Jan, Zdzisław

(2) + Mateusz Orzech – od Iwony i Piotra Zdun – poza parafią

(3) + Mateusz Orzech – od Danuty i Jana Kłęk – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od Ewy i Antoniego z rodziną z Rzeszowa – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) ++ Stefania i Józef Łukasz i zmarli z rodziny

(2) + Mateusz Orzech – od Parafialny Zespół Caritas – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Józef Grzesik (6 rocznica śmierci) – od żony

(2) + Mateusz Orzech – od Bogumiły Babiarz z Łańcuta – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(2) + Mateusz Orzech – od Kazimiery i Mieczysława Chmiel – poza parafią

10.30: + Stanisław Lech (2 rocznica śmierci)

16.00: + Czesław i zmarli z rodziny

Diecezjalny Duszpasterz Rolników informuje, że dożynki diecezjalne w tym roku odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia, przy katedrze rzeszowskiej. Bardzo prosimy, aby w tym terminie nie organizować dożynek lokalnych – gminnych czy parafialnych.

OO. Dominikanie zapraszają na Letnią Szkołę Duchowości Chrześcijańskiej, którą poprowadzi o. Marian Zawada OCD. Szkoła Duchowości odbędzie się w terminie od 8 do 11 sierpnia. Tematem spotkań będzie mistyka św. Jana od Krzyża. Dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym. W zajęciach Letniej Szkoły Duchowości będzie można wziąć udział również za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Zapisy mailowo na adres dominikanie.szkola@gmail.com.