XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024 r.

29/06/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Jutro 1 lipca przypada w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbywają się one cyklicznie w kolejnych parafiach naszej diecezji. Zapraszam do wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę.

O godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

W szczególności zapraszam do adoracji Róże Różańcowe i wszystkich zaangażowanych w grupach duszpasterskich.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

15.00 – 16.00:

Róża św. Jadwigi Królowej, Róża św. Alberta Chmielowskiego, Róża św. Elżbiety, Róża św. Teresy

16.00 – 17.00:

Róża św. Anny, Róża św. Hiacynty i Franciszka, Róża św. Moniki, Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

17.00 – 18.00:

Róża św. Kingi, Róża św. Jana Pawła II, Róża św. Faustyny Kowalskiej

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i  sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek:

- o godz. 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii.

- o godz. 18.00 Msza św.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

Sobota: Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej (udamy się na cmentarz) –- różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszam.

Proszę Strażaków o zabezpieczenie przejścia – Bóg zapłać!

3. W niedzielę 7 dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30 Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

4. W dniach 20-21 lipca br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Lichenia i Niepokalanowa. Informacje na temat pielgrzymki u Pani Stanisławy Kot. Tel. 177714517.

Wyjazd:

- godz. 02.50 – zbiórka pielgrzymów

- godz. 03.00 – błogosławieństwo pielgrzymów w kościele

- godz. 03.15 – wyjazd pielgrzymki

5. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

6. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Bronisław Ruszel (18 rocznica śmierci)

(2) + Tadeusz Gołojuch – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od wnuczki Karoliny z rodziną –  poza parafią

(4) Gr. + Aniela Pieczonka – od Doroty i Damiana Staszowskich – poza parafią – początek

(1) + Stefania i Franciszek Małeccy – od córki Kazimiery z rodziną

(2) + Stanisław Kłonicki – od wnuczki Anety z rodziną –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od Doroty i Damiana Staszowskich – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) ++ Krystyna i Jerzy Mendak – od siostry Kazimiery z rodziną

(2) + Stanisław Kłonicki – od wnuczki Moniki z rodziną –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od rodziny Gdula – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Piotr Gaweł – od Antoniny Bielenda

(2) + Stanisław Kłonicki – od Agnieszki i Piotra Koszulińskich z rodziną –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od rodziny Dolecki – poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) ++ Zofia Janczura – od brata; za zmarłych z rodziny Cybowski i Kapłan

(2) + Stanisław Kłonicki – od Zofii i Stefana Lech –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od brata Józefa Iwaszek – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Kazimiery i Stanisława Lech w 50 rocznicę ślubu

(2) + Stanisław Kłonicki – od swatowej Wiktorii –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od KGW w Wólce Podleśnej – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla rodziców i całej rodziny

(2) + Stanisław Kłonicki – od Ewy i Stefana Litwin z rodziną –  poza parafią

(3) Gr. + Aniela Pieczonka – od KGW w Wólce Podleśnej – poza parafią

10.30: ++ Bronisława (f) i Władysław Kubala (rocznica śmierci)

Informacje diecezjalne!

W sobotę 6 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbędzie się pielgrzymka pokutna za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Msza św. o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy.

Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Jana z Dukli w Hucie Polańskiej w niedzielę, 7 lipca 2024 r. Uroczystej Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczył będzie biskup Kazimierz Górny.

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób uzależnionych zachęca do organizowanie wesel bezalkoholowych.  Wesela Bezalkoholowe są uhonorowane specjalnym błogosławieństwem Księdza Biskupa na tę uroczystość.

KOMUNIKAT GMINY TRZEBOWNISKO

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z opracowaniem projektu przebudowy oświetlenia hybrydowego przy drodze „Na zagrodach” (od zakrętu w stronę kościoła) w Wólce Podleśnej, informuję, że w najbliższych dniach w godzinach popołudniowych upoważniony przez Gminę Trzebownisko projektant Pan Józef Opioła będzie ustalał przebieg sieci energetycznej
i podpisywał umowy, które mają na celu udzielenie zgody na wejście w teren.

W razie potrzeby więcej informacji udzielą pracownicy Referatu Budownictwa i Rozwoju Gospodarczego. Prosimy Państwa o współpracę.

Wójt Gminy Trzebownisko

Sławomir Porada