XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

27/06/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Jutro Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada na naszą parafię Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbywają się one cyklicznie w kolejnych parafiach naszej diecezji. Zapraszam do wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę.

O godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

W szczególności zapraszam do adoracji Róże Różańcowe i wszystkich zaangażowanych w grupach duszpasterskich.

2. . W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 17.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.15

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej (udamy się na cmentarz) –- różaniec poprowadzi Róża św. Hiacynty i Franciszka – serdecznie zapraszam.

Proszę Strażaków o zabezpieczenie przejścia – Bóg zapłać!

3. Msze św. w tygodniu: poniedziałek 7.00 i 18.00; wtorek, środa, czwartek 18.00; piątek – 7.00 i 18.00; sobota 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) ++ Anna i Walenty (20 rocznica śmierci) i Anna Kłonicka

(2) + Damian Ciosek – od Pauliny i Sławomira Cisek z rodziną – poza parafią

+ Michał Piliński (6 rocznica śmierci)

Wtorek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Doroty i Marka w 30 rocznicę ślubu

(2) + Damian Ciosek – od klasy 5a SP w Wólce Podleśnej – poza parafią

Środa: – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Janusza w 50 urodziny – od żony i dzieci

(2) + Damian Ciosek – od sąsiedzi Cisek i Orzech – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Emilii – z okazji imienin – od córek z rodzinami

(2) + Damian Ciosek – od koleżanek i kolegów mamy Damiana z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

Piątek 7.00: + Paweł Kamiński – od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Szkoły

18.00:

(1) + Damian Ciosek – od babci

(2) + Damian Ciosek – od Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róż Różańcowych

(2) + Damian Ciosek – od Małgorzaty Guzek z rodziną – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Janiny w 84 urodziny

16.00: ++ Maria (5 rocznica  śmierci) i Marcin Walat

Informacje diecezjalne!

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r.

WAŻNA INFORMACJA

Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 13 lipca 2020r. odbędzie się na terenie naszej miejscowości za Domem Ludowym mobilna zbiórka odpadów problemowych tj. ( zużytych akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych do 1m³ zużytych opon z pojazdów do 3,5 tony o średnicy 1,1, m wykorzystywanych wyłącznie do użytku prywatnego przez mieszkańców nieruchomości do 8 sztuk, szkła okiennego, chemikaliów – olej przepracowany do 5 litrów). Odpady należy przynosić w godzinach od 10.00 do 17.00 do wyznaczonego miejsca zbiórki. Zbiórka nie dotyczy odpadów z działalności gospodarczej.