XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019 r.

22/06/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

Zgodnie z apelem biskupów polskich, dzisiaj po każdej Mszy św. zostaną odśpiewane suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.

1. W tym roku nasza Schola parafialna obchodzi 10 lecie swojej działalności. Z tej okazji dzisiaj o godz. 10.30 będzie Msza św. w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszej parafialnej Scholi – po Mszy św. odbędzie się jubileuszowy koncert w wykonaniu naszej Scholi – serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Dzisiaj Dzień Ojca – pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Ojcach prosząc dla żyjących o błogosławieństwo Boże a  dla zmarłych o łaskę Nieba.

2. Jutro Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela

3. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej Uroczystości. Szczególnie dziękuję właścicielom posesji za udekorowanie trasy; poszczególnym gospodarzom i ich sąsiadom za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję za przyniesienie do kościoła kwiatów przyozdabiających ołtarze.

Wszystkim uczestnikom procesji za świadectwo wiary.

Bóg zapłać!

4. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała – serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

6. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się cyklicznie w kolejnych parafiach naszej diecezji. Zapraszam do wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę.

O godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

W szczególności zapraszam do adoracji Róże Różańcowe i wszystkich zaangażowanych w różnych grupach duszpasterskich.

- w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00, składka przeznaczona na tzw. „świętopietrze” – potrzeby Stolicy Apostolskie.

8. Czerwiec to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W każdą niedzielę czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00

9. Msze św. w tygodniu: o godz. 18.00, niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Janiny

(2) + Damian Pszczółkowski – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Wiktoria Kopeć – od kolegów wnuka Daniela z pracy – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + ks. Jan Kalinka

(2) + Damian Pszczółkowski – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Wiktoria Kopeć – od kolegów wnuka Daniela z pracy – poza parafią

(1) ++ Władysław Ożóg (15 rocznica śmierci) i Władysław Wilczak

(2) + Wiktoria Kopeć – od kolegów wnuka Daniela z pracy – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla dzieci z naszej parafii

(2) + Wiktoria Kopeć – od syna Wiesława z rodziną – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Renaty i Mariusza w 25 rocznicę ślubu, ich dzieci i wnuka

(2) + Wiktoria Kopeć – od  kolegów i koleżanek z klasy wnuka Piotra wraz z wychowawczynią – poza parafią

Sobota – 7.00 + Michał Piliński (5 rocznica śmierci)

(1) ++ Zofia i Jan Kudła

(2) + Wiktoria Kopeć – od rodziny Mazur – poza parafią

7.30: (1) ++ Anna i Walenty (19 rocznica śmierci) Kłoniccy

(2) + Wiktoria Kopeć – od Marii Krzyśko – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Mikołaja w 6 urodziny

W sobotę 6 lipca odbędzie się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna do Tarnowca za grzechy przeciw życiu . Szczegóły znajdują na plakacie.

W Politechnice Rzeszowskiej 24 czerwca 2019 r. odbędzie się konferencja dla ludzi przedsiębiorczych „Myśl na większą skalę”. Konferencja odbędzie się pod patronatem m. in. Biskupa Rzeszowskiego. Szczegółowe informację na stronie: http://nawiekszaskale.pl/ oraz na plakatach.

Rzeszowski Teatr Muzyczny “Olimpia” serdecznie zaprasza na pogodny spektakl pt. “Włoskie namiętności”, który odbędzie się 29 czerwca 2019 r. tj. w sobotę o godz.18.00 w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83.

Były wieloletni dziekan jasielski i proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jaśle, śp. ks. kan. Stanisław Kołtak (1932-1998) postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 maja 2019 r. został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej oraz za pracę duszpasterską.

Przypominamy: w niedzielę 23.06. Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin – Msza święta o godz. 14 w kościele św. Jadwigi w Rzeszowie a następnie od godz. 16 festiwal rodzinny w Parku Papieskim.