XII Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

18/06/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin – pamiętajmy w modlitwie o rodzinach z naszej parafii.

2. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej Uroczystości.

Szczególnie dziękuję właścicielom posesji i wszystkim za udekorowanie trasy; poszczególnym gospodarzom i ich sąsiadom za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję za przyniesienie do kościoła kwiatów przyozdabiających ołtarze.

Wszystkim uczestnikom procesji za świadectwo wiary.

Bóg zapłać!

3. W najbliższą środę (22 czerwca 2022r.) na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie zakończenie roku katechetycznego w przedszkolu. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców. Po Mszy św. dzieci otrzymają dyplomy ukończenia katechizacji w bieżącym roku szkolnym.

4. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała – serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

W czwartek o 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

5. W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00; w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00 – serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów, rodziców, pracowników szkoły, na modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny, i prośbę o szczęśliwe wakacje.

Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Odpust w Stobiernej

6. W czwartek 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a jednocześnie w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu i peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej, która pielgrzymuje po naszej diecezji.

O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, który będziemy adorować wraz Matką Najświętszą obecną pośród nas w znaku fatimskim.

Serdecznie proszę o dyżur modlitewny Róże Różańcowe z naszej parafii:

8.00 – 9.00 – Róża św. Jadwigi Królowej

9.00 – 10.00 – Róża św. Alberta Chmielowskiego

10.00 – 11.00 – Róża św. Elżbiety

11.00 – 12.00 – Róża św. Teresy

12.00 – 13.00 – Róża św. Anny

13.00-14.00 – Róża św. Hiacynty i Franciszka

14.00 – 15.00 – Róża św. Moniki

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.00 – 16.00 – Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara i Róża św. Faustyny Kowalskiej

16.00 – 17.00 – Róża św. Kingi,

17.00 – 18.00 – Róża św. Jana Pawła II

Godz. 18.00 – Msza Święta. Zawierzenie parafii Matce Bożej Fatimskiej.

7. W niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Kingi

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

8. Msze św. w tygodniu: – 18.00; czwartek – 7.00 i 18.00; piątek – 9.00 i 18; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

9.Intencje Mszalne:

(1) ++ Janina i Władysław Stawarz i zmarli z rodziny

(2) + Władysława (f) Kuźniar – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Krzysztof Skiba – od kolega Stanisław Sobuś – poza parafią

(4) Gr. + Janina Cisło – od Teresy Małeckiej – poza parafią

(5) O błogosławieństwo Boże dla Karoliny i Tomasza, i Ich dzieci – od współpracowników MB Tajęcina – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) + Przemysław Lech

(2) + Krzysztof Skiba – od Elżbiety i Janusza Bieleckich z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cisło – od Teresy i Jana Lech z rodziną – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) O błogosławieństwo Boże dla Mikołaja w 9 urodziny

(2) + Krzysztof Skiba – od Elżbiety i Stanisława Ruszak – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cisło – od Tadeusza Lecha – poza parafią

Czwartek – 7.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ojców z naszej parafii

(2) + Krzysztof Skiba – od Zarząd i Pracownicy Firmy Skorpion – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cisło – od Bronisławy i Stanisława Dworak z rodziną – poza parafią

18.00;

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla dzieci z naszej parafii

Piątek – 9.00

Dziękczynna za miniony rok szkolny i o błogosławieństwo Boże, i opiekę Matki Bożej i naszej patronki św. Jadwigi Królowej, na czas wakacji dla całej społeczności szkolnej.

18.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Janiny

(2) + Krzysztof Skiba – od Krzysztofa Jakubowskiego z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cisło – od Krystyny i Jana Pokrzywa z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00;

(1) + Janina Cyrek – od męża

(2) + Krzysztof Skiba – od Bogusławy Drzał – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cisło – od Marii Lech – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) ++ Antonina, Maria, Jan

(2) + Krzysztof Skiba – od rodziny Dąbrowa – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cisło – od Zofii i Stanisława Lech z rodziną – poza parafią

16.00: ++ Walenty (rocznica śmierci) i Anna Kłoniccy

W sobotę, 25 czerwca 2022 r. sakrę biskupią przyjmie ks. biskup nominat Krzysztof Kudławiec, kapłan diecezji rzeszowskiej, który w dniu 22 kwietnia br. został mianowany przez papieża Franciszka biskupem diecezji Daule w Ekwadorze. W tych uroczystościach weźmie udział także delegacja naszej diecezji pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Otoczmy nowego biskupa serdeczną modlitwą wypraszając u Boga dla niego potrzebne łaski w posłudze pasterskiej w dalekim Ekwadorze.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 17 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.