X Niedziela Zwykła 09.06.2024 r.

08/06/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Wczoraj obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Królowej.

Dziękuję ks. profesorowi Jackowi Goleniowi za przewodniczenie uroczystościom odpustowym i wygłoszone Słowo Boże.

Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w uroczystości odpustowej, dając świadectwo wiary miedzy innymi poprzez liczne przystąpienie do Komunii świętej.

Wdzięczny jestem przedstawicielom grup duszpasterskich za włączenie się w oprawę liturgii Mszy Św. Szczególnie dziękuję Chórowi; LSO (Ministrantom, Lektorom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.); tym, którzy nieśli feretrony i chorągwie; Pani katechetce Agacie, Pani Beacie Pastwińskiej za dekoracje, Panu Eugeniuszowi, Panu Aleksandrowi, Panu Dominikowi, Paniom z KGW i Caritas

Dziękuje za udział Pocztowi Sztandarowemu OSP w Wólce Podleśnej.

Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

2. W czwartek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy – po Mszy św. poświecenie lilii.

3. W sobotę 15 czerwca na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci i młodzież (Oaza, Schola, LSO, Szkolna Caritas, Szkolne Koło Misyjne) – podziękowanie za mijający rok formacyjny. Po Mszy Św. pod „grzybkiem” wspólna agapa.

4. Czerwiec to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W każdą niedzielę czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy św.

5. W dniach 20-21 lipca br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Lichenia i Niepokalanowa. Koszt 230 zł., Zgłoszenia przyjmuje Pani Stanisława Kot. Tel. 177714517.

6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic organizują zbiórkę elektrośmieci. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

W naszej parafii odbiór elektrośmieci będzie miał miejsce 25 czerwca (wtorek). Zachęcam wszystkich, którzy posiadają w domu zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne o wsparcie tej akcji. Elektrośmieci będzie można składać od  24 – 25 czerwca – do godz. 9.00 – na parkingu przed plebanią.

7. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Moniki

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

8. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Bronisława (f) (2 rocznica śmierci) i Edward Lech, Jadwiga Dziubek

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Agaty Możdżeń – poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od siostry Janiny –  poza parafią

(1) + Stanisław Kłonicki – od żony

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Mariana Szuberli z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Lucyny Gancarz –  poza parafią

Środa – 18.00:

(1) + Antonina Gancarz (1 rocznica śmierci)

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Józef Piekło – poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Zofii i Zdzisława Szura z rodziną –  poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Karoliny i Karola Motyka i Ich syna Marka, Dominiki i Adriana Gajda

(2) + Tadeusz Gołojuch – od rodzina Bieleckich – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od wnuka Bartłomieja –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Marii Lech z rodziną –  poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) + Antonina Gancarz – od syna

(2) + Tadeusz Gołojuch – od koleżanka żony Małgorzata – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od wnuka Bartłomieja –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Marii Lech z rodziną –  poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + ks. Ryszard Dołek (8 rocznica śmierci)

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Elżbiety i Romana Chorzępa – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od wnuczki Anny z rodziną –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Janiny i Eugeniusza Prucnal –  poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) + Joanna Tyczyńska (12 rocznica śmierci)

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Marty Szpunar z rodziną– poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od wnuczki Anny z rodziną –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Bernadety i Marcina Wisz –  poza parafią

16.00: ++ Maria i Józef Lech i zmarli z rodziny

Informacje diecezjalne!

W dn. 14-16 czerwca 2024 r. na os. bł. Karoliny w Rzeszowie (przy placu zabaw) odbędą się plenerowe rekolekcje w formie pikniku rodzinnego pn. „Strefa mocy”. Rekolekcje trwać będą trzy dni od godziny 15.00 do 22.00. W programie przez trzy dni wiele bezpłatnych atrakcji (Park Rozrywki dla dzieci) w tym wiele koncertów między innymi: w piątek – Małe TGD, Ola Maciejewska (niemaGotu); w sobotę – młodzieżowa „Strefa Mocy” prowadzona przez duszpasterzy młodzieży w tym Edzio Rap oraz zabawa z DJ (Didżejem), Ks. Jakub Bartczak; w niedzielę – Sylwia Piotrowska oraz Arkadio. Konferencje głosić będzie ks. Adam Kubiś oraz Witek Wilk. Na zakończenie „Strefy Mocy” w  niedzielę o godz. 22.00 Laserowe Show.