VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 R.

20/05/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie! VI Niedziela Wielkanocna 21.05.2017r.

1. Dzisiaj:

o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

- nabożeństwo majowe o godz. 15.30

- składka przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.

W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy – zapraszam do modlitwy

2. Nabożeństwa majowe. w dni powszednie –po Mszy św. o godz. 18.00., w niedzielę o 15.30

3. W czwartek po majówce zapraszam dzieci z klas IV na spotkanie przed pierwszą rocznicą Komunii św.

Przed rocznicą Komunii św. spowiedź codziennie od godz. 17.30, a w sobotę od godz. 17.00

4. W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. O godz. 17.30 Przedszkolaki i uczniowie klas I-III zapraszają wszystkie Mamy na program słowno-muzyczny; o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich Mam – o zdrowie i błogosławieństwo Boże – intencja od Koła Gospodyń Wiejskich; po majówce specjalne błogosławieństwo dla Mam spodziewających się dziecka – serdecznie zapraszam wszystkie Mamy.

W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 10.30 pierwsza rocznica I Komunii św.

6. Są już terminy turnusów wakacyjnych: Oazy, LSO, KSM-u, RAM-u Zainteresowanych zapraszam do kancelarii lub proszę skontaktować się z liderami grup duszpasterskich.

7. W dniu 3 czerwca 2017 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska – zapisy u Pani Grażyny Wolanik i Pani Małgorzaty Kowal; można również pojechać busem, który będzie podstawiony na parkingu przykościelnym o godz. 14.30 – chętni zapisują się u Pań organizatorek.

8. W sobotę 3.06.2017 w Poradni Rodzinnej przy parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie przy ul. ks. Józefa Jałowego 37b o godzinie 15.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie wprowadzające dotyczące Modelu Creighton – narzędzia diagnostycznego w Naprotechnology.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 792-576-986. Pod tym też numerem można zapisać się na spotkanie.

Zaproszenie jest skierowane do małżeństw chcących korzystać z wyspecjalizowanej metody naturalnego planowania rodziny, a w szczególności małżeństw borykających się z problemem niepłodności.

9. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i obejścia wokół kościoła i plebanii na uroczystość I Komunii św.

10. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 376, 414, 459, 364, 424, 112, 357, 74, 394, 10A, 24, 403A, 489, 359, 150A, 407, 243, 181, 10, 480F, 442D, 208, 351,

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Rozpoczynamy przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała. Ołtarze stacyjne będą na posesji następujących rodzin: 1 ołtarz: Barbara i Konrad Lech, 2 ołtarz: Elżbieta i Roman Chorzępa 3 ołtarz: Paulina i Sławomir Cisek; Marzena i Waldemar Orzech, 4 ołtarz: Janina i Bogusław Kunysz. Bardzo proszę sąsiadów bliższych i dalszych o pomoc w udekorowaniu ołtarzy i trasy procesji.

12. Składam serdeczne podziękowanie Panu Janowi Drupce za demontaż drzwi wejściowych od strony zakrystii.

13. Apel Wójta Gminy Trzebownisko w związku z zagrożeniem dla pszczół i innych owadów zapylających

Apeluję do wszystkich mieszkańców wykonujących  zabiegi chemicznej ochrony roślin w uprawach i niszczenia chwastów na nieużytkach o zachowanie rozwagi i bezwzględne przestrzeganie następujących zasad:

1)      dobieranie środków ochrony roślin w taki sposób aby minimalizować negatywny wpływ na organizmy nie będące celem zabiegu;

2)      niestosowanie preparatów toksycznych dla pszczół w okresie kwitnienia roślin uprawnych oraz w uprawach, na których występują ;kwitnące chwasty

3)      wykonywanie zabiegów po zakończonych lotach owadów zapylających (tj. po zachodzie słońca)

4)      niewykonywanie zabiegów warunkach sprzyjających znoszeniu środka ochrony roślin na sąsiednie uprawy;

5)      stosowanie wyłącznie środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania na podstawie zezwoleń wydanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ochrona owadów zapylających powinna być nasza wspólną troską, gdyż warunkuje przyszłość rolnictwa i zachowanie właściwej równowagi w przyrodzie

Wójt Gminy Trzebownisko

18.00 (1) + Jerzy Perdeusz – od chrześnicy Izabeli z rodziną

(2) ++ Antoni Bazan i Aleksander Szuterkiewicz

Wtorek – 18.00: (1) + Maria i Kazimierz Lech – od Zofii Maślanka z Rzeszowa

(2) + Maria Gancarz – od wnuka Łukasza z rodziną

18.00(1) ++ Franciszek, Wiktoria, Krzysztof, Przemysław Gancarz

(2) + ks. Piotr Anioł

Czwartek – 18.00: (1) ++ Józef i Wiktoria Nowak, Helena Pikor

(2) + ks. Józef Łasica

Piątek – 18.00: (1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich Mam – od Koła Gospodyń Wiejskich

(2) + Barbara Pyrcz – od dzieci

Sobota – 18.00: (1) + Małgorzata (17 rocznica śmierci)

(2) + Józef Wisz – od uczestników pogrzebu

7.30: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii

10.30: W intencji Dzieci obchodzących pierwszą rocznicę I Komunii Świętej

1. Zapraszamy w niedzielę, 28 maja na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W programie: 13.30 – przejście pododdziałów; 14.00 – uroczysty apel i wręczenie odznaczeń; 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka.

2. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do diakonatu oraz diakonów – kandydatów do prezbiteratu oraz o udział w święceniach. Święcenia diakonatu – w sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, natomiast święcenia prezbiteratu – 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze.

Wszystkim Mamom, niech Bóg udziela obfitości Swoich Darów